Sbírka ukončena:

Úsměv lékárníkům

Vybráno 0 Kč 27 980 Kč
260 000 Kč
 -
45 dárců
Celkem se zapojilo
622 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
30 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Úsměv lékárníkům

Vybráno 0 Kč 27 980 Kč
260 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Horáková + Včelařství Horákovi a Včelařství Vrbinčík
Poslední aktualita

22. 6. 2020 10:44

Poděkování dárcům

Milí dárci,

moc Vám děkujeme za Vaši podporu, kterou jste projevili lékárníkům, a díky které jsme jim mohli vyrobit celkem 111 kusů dárkových balíčků. Lékárníci byli moc potěšení, posíláme pár jejich reakcí.

Moc děkujeme za projevenou podporu a ocenění naší práce. V těchto dnech je to pro nás sice náročnější než kdy jindy, ale i přesto nelitujeme volby naší profese a děláme jí rádi. Je krásné vědět, že si lidé uvědomují důležitost naší práce a moc za to milé poděkování děkujeme i my.

Děkujeme, Vaše iniciativa nás velmi překvapila, pohladila a, nebojíme se přiznat, dojala. Již čtvrtý týden čelíme, jako zaměstnankyně, klientské tsunami a mnoho lidí ani netuší, co je za tím práce, sebezapření a našich rodin na vedlejší koleji. Ještě jednou děkujeme, že jste si našeho úsilí všimli.

Krásné dny a pevné zdraví přeje Včelařství Horákovi.

Zobrazit celou aktualitu

Úsměv lékárníkům je sbírka, kterou pořádají dvě spřátelená včelařství ve spolupráci se zpěvačkou Míšou Tomešovou, která je patronem celé sbírky. Cílem je vykouzlit úsměv na tváří lékárníkům z České republiky v této době, která je pro ně profesně i lidsky velmi náročná. 

Lékárníci jsou, vedle lékařů, zdravotních sester a členů IZS, ve velmi častém kontaktu s nemocnými lidmi. Právě k nim mohou chodit lidé, kteří pociťují první příznaky nemoci před tím, než se dostanou k lékaři. V období pandemie je v lékárnách mnohem větší návštěvnost než jindy. Chceme lékárníkům poděkovat za jejich práci – za jejich rady, které během dne několikrát opakují dokola; za trpělivost, kterou s námi mnohdy mají. Lékárník je často vrbou pro ty, kteří nemají nikoho jiného, komu by se svěřili se svými zdravotními problémy.

Za každých vašich 250 korun dokážeme zajistit balíček pro jednoho lékárníka. 

Pokud se nám podaří vybrat cílovou částku, dodáme do lékáren 1 040 ks balíčků.

Dosáhnout se toho společně s Vámi pokusíme prostřednictvím dárkových balíčků, které dostane každý lékárník té lékárny, která o balíček projevila zájem. 

Dárkový balíček bude vždy obsahovat med a přírodní Propolisovou mast na ruce i jiné části těla. V balíčku bude také povzbudivý vzkaz pro lékárníka

Proč jsme zvolili zrovna tohle? 

Med je znám pro své pozitivní účinky na zdraví a je také výborným zdrojem energie při fyzickém či psychickém vyčerpání. Propolisová mast se hodí na péči o dezinfekcí podrážděnou kůži rukou. Myslíme si, že je to výborná kombinace dárků, které navíc lékárníkům vydrží delší dobu.

Projekt startuje 30. března 2020. Postupně budou telefonicky či mailově kontaktovány všechny lékárny na území Ostravy a Prahy s nabídkou balíčků pro jejich zaměstnance. 

Budeme velmi rádi, když se spolu s námi pokusíte vykouzlit úsměv na tváři lékárníků buď finanční podporou nebo šířením na sociálních sítích apod.

Odpovídáme na nejčastější otázky

Kolik stojí balíček?

Balíček pro jednoho lékárníka stojí 250 Kč. Cena zahrnuje přírodní Propolisovou mast, květový med, balné, náklady na dopravu a symbolickou odměnu za práci lidem, kteří budou balíčky balit.

Proč nedáváte produkty zdarma?

Jsme dvě malá rodinná včelařství, tedy drobní živnostníci. Nejsme velké firmy, které si mohou podobné dary dovolit. Oba produkty nabízíme s maximální slevou, kterou si vzhledem k nákladům a práci můžeme dovolit. Vše vyrábíme ručně od výroby mastí, lepení etiket, popisů, balení balíčků, po práci s medem – starost o včelstvo po téměř celý rok, vytáčení medu i plnění nádob. Přírodní propolisová mast je vyrobena z natural bambuckého másla přímo z Ghany, které tvoří spolu se včelím voskem základ masti (oproti velmi levné vazelíně, která bývá klasicky základem pro propolisové masti, je tak cena samozřejmě mnohem vyšší.) Je to mast certifikovaná pro děti od narození, což o její kvalitě mnohé vypovídá.

Takže na tom vyděláte taky?

Ano, určitý zisk na tom budeme mít také. V této náročné době nám zisk z celé akce může pomoci v měsících, kdy je prodejnost našich produktů výrazně nižší. Suroviny i obalový materiál se zdražují, očekává se také nedostatek surovin v celosvětovém měřítku. Je tedy potřeba se dopředu zásobit, abychom neměli výpadky zboží, což bude znamenat velké výdaje. Pomůžete i dalším lidem, kteří jsou doma se 60 % platu. Těm totiž z našeho zisku zaplatíme za balení balíčků, etiketování mastí, stříhání cedulek apod.

Jde tedy o dobrý skutek pro více lidí?

Ano, dá se to tak pojmout. Obdarujete lékárníky, což je hlavní, a mimo to pomůžete oběma včelařským rodinám a v podstatě i jejich zákazníkům, kterým jejich produkty pomáhají (účinky medu na zdraví jsou známé a mastičky zase pomáhají s ekzémy). A budeme-li to brát úplně do důsledku, tak včelaři se budou moci věnovat svým včelám, které opylují rostliny… :). Víte o tom, že je včela považována za nejužitečnější zvíře na Zemi? :)

Proč zrovna Ostrava a Praha? 

Z Ostravy je iniciátor akce, Lucie Horáková, a z Jistebníku ležícího kousek od Ostravy je také druhé včelařství. Ostrava je mimo to jednou z nejzasaženějších oblastí nemocí COVID-19. Prahu jsme zařadili z toho důvodu, že poblíž ní bydlí patronka projektu, a proto že je nejzasaženější oblastí v České republice. Budeme velmi rádi, když budeme moci rozdat balíčky i do dalších měst. Bude se tak moci uskutečnit v případě, že se vybere celá stanovená částka, díky čemuž se rozpočet může navýšit.

Jak balíčky lékárníkům doručíte?

V Ostravě to zkusíme zvládnout sami, popř. s pomocí členů rodiny. Do Prahy budeme muset balíčky odeslat. Oslovili jsme společnost Zásilkovna, se kterou máme výborné zkušenosti, s prosbou o lepší cenu za dopravu. Uvidíme. Budeme samozřejmě volit tu přepravní společnost, která nám nabídne nejnižší cenu dopravy.

Jak lékárníky oslovujete?

Našli jsme si seznam všech lékáren v ČR a ze seznamu vybrali pražské a ostravské pobočky. Postupně tak každé lékárně voláme, nebo píšeme e-mail s dotazem, kolik mají zaměstnanců a zda mají o balíčky vůbec zájem.

Proč nedostanou balíčky všichni lékárníci v republice?

To bychom rádi, snad ho postupně dostanou. V České republice je ale kolem 2 500 lékáren a když budeme počítat průměrně čtyři zaměstnance na jednu, tak to máme 10 000 balíčků. To je opravdu hodně práce pro dvě rodiny a pár pomocníků k tomu. Postupně se to ale možná dá zvládnout a tak ta možnost tady pořád je. Pro začátek jsme tedy zvolili naši domovskou Ostravu a Prahu, ke které má blízko zase Míša, i z toho důvodu, že jde o města s nejvyšším výskytem COVID-19.

Zdokumentujete nějak předání?

U ostravských určitě ano. Chystáme i rozhovory s lékárníky o současné situaci, abychom blíže nahlédli do jejich každodenního profesního života. 

Více si můžete přečíst na našem webu.

Co můžete za podporu získat?

Patronkou sbírky pro lékárníky je herečka, zpěvačka a tanečnice Míša Tomešová. Míša je veselá a srdečná žena, která spolu s manželem Romanem vychovává syny Kristiána a Jonáše. Znát ji můžete např. ze seriálu Ulice, Ordinace v růžové zahradě, či z muzikálů divadla Kalich, kde hrála např. Terezu ve Vodě (a krvi) nad vodou. Míša je pro každou dobrost, jak říká Donio, a tak se s nadšením zapojila i do této sbírky. Pomůže nám s její propagací na sociálních sítích.

Pro jednoho dárce nabízí jako odměnu pozvání na představení do Divadla Kalich, kde vás osobně provede po zákulisí. A Míša přihodí i další V.I.P. (tajemné) bonusy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 6. 2020 10:44

Poděkování dárcům

Milí dárci,

moc Vám děkujeme za Vaši podporu, kterou jste projevili lékárníkům, a díky které jsme jim mohli vyrobit celkem 111 kusů dárkových balíčků. Lékárníci byli moc potěšení, posíláme pár jejich reakcí.

Moc děkujeme za projevenou podporu a ocenění naší práce. V těchto dnech je to pro nás sice náročnější než kdy jindy, ale i přesto nelitujeme volby naší profese a děláme jí rádi. Je krásné vědět, že si lidé uvědomují důležitost naší práce a moc za to milé poděkování děkujeme i my.

Děkujeme, Vaše iniciativa nás velmi překvapila, pohladila a, nebojíme se přiznat, dojala. Již čtvrtý týden čelíme, jako zaměstnankyně, klientské tsunami a mnoho lidí ani netuší, co je za tím práce, sebezapření a našich rodin na vedlejší koleji. Ještě jednou děkujeme, že jste si našeho úsilí všimli.

Krásné dny a pevné zdraví přeje Včelařství Horákovi.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  16. 4. 2020 13:33
Laskavý dárce
750 Kč  •  16. 4. 2020 13:17
DobroDárce
1 000 Kč  •  14. 4. 2020 17:06
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 4. 2020 11:33
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  13. 4. 2020 19:54
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  12. 4. 2020 21:02
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 4. 2020 18:46
Dárce, který je pro každou dobrost
750 Kč  •  11. 4. 2020 9:38
Dobrosrdečný dárce
250 Kč  •  9. 4. 2020 11:53
DobroDárce
580 Kč  •  8. 4. 2020 18:15
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  7. 4. 2020 8:50
Milý dárce
250 Kč  •  5. 4. 2020 12:55
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  5. 4. 2020 12:41
Laskavý dárce
100 Kč  •  5. 4. 2020 9:35
Laskavý dárce
100 Kč  •  4. 4. 2020 23:26
DobroDárce
100 Kč  •  4. 4. 2020 22:50
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  2. 4. 2020 21:52
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2020 19:51
Štědrý dárce
500 Kč  •  2. 4. 2020 15:00
Štědrý dárce
250 Kč  •  2. 4. 2020 13:35
DobroDárce
1 000 Kč  •  2. 4. 2020 12:52
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  2. 4. 2020 12:26
DobroDárce
250 Kč  •  2. 4. 2020 9:59

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat