Sbírka ukončena:

Nový tricykl pro Kevina s diagnózou DMO

Vybráno 0 Kč 3 611 Kč
90 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
722 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
37 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nový tricykl pro Kevina s diagnózou DMO

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadace Naše dítě
Datum přidání
14. 12. 2020

Rozhodli jsme se podpořit šestnáctiletého Kevina, kterého potkal nelehký životní osud, se kterým se ale pere velmi statečně a možná to dotáhne až na paralympiádu! Kevin studuje na střední škole obor Návrhář interiérů a architekt a je také dvojnásobný Mistr republiky v jízdě na tricyklu. Potýká se s diagnózou DMO, která mu bohužel byla v raném dětství zanedbána. A potřebuje nyní vaši pomoc!

Kdo sbírku organizuje? 

Nadace Naše dítě pomáhá dětem mentálně i fyzicky handicapovaným, dětem opuštěným a týraným a také dětem, které se ocitnou v obtížné životní situaci již od roku 1993. Vždy bez jakéhokoliv státního příspěvku a vždy s kladným auditorským výrokem firmy Ernst & Young Audit, s.r.o.

Nadace se zaměřuje na tyto druhy pomoci: nákup kompenzačních pomůcek (mechanické vozíčky), speciální kočárky, židličky, brýle nebo naslouchadla, dále hradí například neurorehabilitační pobyty či výcviky asistenčních pejsků pro děti s různým typem handicapu.

Nadace pomáhá také dětem ohroženým chudobou, především ze sociálně vyloučených oblastí, například úhradou vzdělávacích kroužků, doučování, škol v přírodě a dalších mimoškolních aktivit. Za 27 let činnosti bylo ve prospěch znevýhodněných dětí v ČR přerozděleno více než 300 milionů korun.

Pro koho je sbírka určena?

Rozhodli jsme se podpořit šestnáctiletého Kevina, kterého potkal nelehký životní osud, se kterým se ale pere velmi statečně a možná to dotáhne až na paralympiádu!

Kevča trpí dětskou mozkovou obrnou, kterou mu lékaři bohužel diagnostikovali relativně pozdě. Pro rodinu to byl šok, přesto že tušili, že něco není v pořádku. Začali dělat vše pro to, aby měl Kevča dostatečnou péči a zlepšoval se. DMO u Kevina postihlo „jen“ dolní končetiny, zlehka jemnou motoriku a pravou hemisféru mozku.

Kevinek absolvoval mnoho vyšetření a cvičení, bohužel ale léčba nezabrala dle očekávání a musel stejně na operaci. Po dlouhých dvou měsících, kdy měl nožičky v sádře, začal opět cvičit a posilovat v lázních. „Dostala jsem ten nejhezčí dárek, vlastně my všichni. Náš syn se znovu sám postavil.“ Tím ovšem nebylo vůbec vyhráno. „Čas plynul, Kevinek rostl, šlachy se i přes pravidelnou rehabilitaci začaly opět zkracovat, je to začarovaný kruh. Následovalo mnoho dalších zákroků,“ říká Kevinova maminka.

V roce 2011 Kevin začal jezdit na tricyklu a jeho rodině se začal plnit sen. „Najednou mi to došlo, sny se plní a opravdu. Kevča začal pravidelně jezdit na tricyklu a do toho měl i posilovnu. Absolutně by mě tenkrát nenapadlo, kam až to povede. První soutěž Kéva ještě absolvoval na kole bez převodu. Dojel sice poslední, strašně se nadřel, ale i tak sklidil obdiv diváků. Bylo to velmi dojemné,“ dodává Kevinova maminka.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Celá částka bude využita na pořízení nového tricyklu pro Kevina, aby mohl závodit, posilovat a plnit si navzdory osudu své sny.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
111 Kč  •  28. 12. 2020 20:41
Milý dárce
1 000 Kč  •  22. 12. 2020 19:18
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  22. 12. 2020 9:14
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  21. 12. 2020 21:28
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  19. 12. 2020 11:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat