Úspěšně vybráno:

Za rehabilitaci pro Tomíka projížďka veteránem s Honzou Komínkem

Vybráno 0 Kč 93 032 Kč
92 700 Kč
 -
172 dárců
Celkem se zapojilo
541 Kč
Průměrná výše daru
25 000 Kč
Nejvyšší dar
49 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Za rehabilitaci pro Tomíka projížďka veteránem s Honzou Komínkem

Vybráno 0 Kč 93 032 Kč
92 700 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Aktualita ze soboty 2. května 2020

Milé Donio,

chtěla bych Vám touto cestou velice poděkovat za to, že jste nám před dvěma mesíci podali pomocnou ruku a spustili sbírku na pomoc Tomíčkovi. 

Stále nemohu věřit tomu, že se celou částku podařilo vybrat v tak krátké době a hlavně v době pandemie a velké nejistoty mnohých z nás. O to větší respekt a úctu mám ke každému člověku, který na Váš portál zavítal a podpořil tak buď Tommyho, nebo kohokoliv jiného. Patří Vám všem velké díky a obrovský respekt

Ještě větší díky patří Vám v Donio za to, co děláte a že jste okamžitě jednali v náročné a nečekané situaci a podali pomocnou ruku tam, kde to bylo třeba nejvíce. Nesmírně Vás obdivuji za to, jak jste rychle zareagovali a nabídli okamžitou pomoc lidem v první linii a děkuji i všem dárcům a lidem s velkým srdcem za to, že pomohli. 

Moc Vám s Tomíkem fandíme a věříme, že se bude dařit i nadále pomáhat tam, kde je potřeba.

My se pomalu vracíme k terapiím a cvičení, které jsme bohužel také byli nuceni omezit a velice děkuji ještě jednou všem, kdo Tommymu přispěli na jeho nelehké životní cestě. Díky Vám všem můžeme pokračovat v rehabilitacích, které Tomikovi velmi pomáhají v jeho vývoji

Moc děkujeme i Janu Komínkovi, že se rozhodl být patronem naší sbírky a doufáme, že si vylosovaný výherce jízdu s Honzou náležitě užije. 

Jsem neskutečně dojatá a vděčná za Vaši pomoc a podporu. Jste úžasní a přejeme Vám s Tomíčkem hlavně zdraví a spoustu úsměvů na tváři. 

Srdečně Vás všechny v Donio zdravíme a přejeme mnoho sil a úspěchů.

Andrea, Tommyho maminka

---

Tomíkovi bylo diagnostikováno velmi ojedinělé mozkové vývojové onemocnění. V součanosti je plně odkázaný na péči své maminky, která na péči o něj zůstala sama, ale stará se o něj s velkou láskou. K tomu, aby se zlepšoval, potřebuje pravidelnou neurorehabilitaci v olomouckém centru Jitrocel. Vy jste se mu na ni společně složili.

Komu jste pomohli?

Tomík se narodil se závažným vývojovým onemocněním mozku zvaném lisencefalie, což je vzácné vrozené onemocnění, které má velký vliv na mozkovou funkci. Mozek se nemůže správně vyvíjet, a proto se děti, které se narodí s tímto onemocněním, vyvíjejí velmi pomalu. Ve svých sedmi letech nemluví, neumí sám chodit, nezvládá sebeobsluhu, neumí se sám najíst nebo obléct a nedokáže si říct nebo ukázat co chce či potřebuje. Pod tíhou této těžké životní zkoušky se rodina rozpadla a na náročnou péči zůstala Tomíkova maminka sama. 

Tomík je veselý a temperamentní kluk, kterému jeho postižení nebrání, aby si užíval života naplno, jak jen to je možné. Miluje písničky, říkanky, světla a vše, co bliká. Díky cvičení se naučil sedět, pak plazit, následně objevoval svět na kolenou a užíval si nezávislosti, když si dohopkal, kam potřeboval. Teď se staví na nožky a trénuje rovnováhu při stoji s oporou a při nácviku prvních soběstačných krůčků. Nyní se staví všude, kde má nějakou oporu, pravidelnost cvičení má tedy smysl a velké výsledky, proto by rodina moc ráda pokračovala v neurorehabilitacích, které bohužel nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. 

Na co konkrétně byly peníze použity?

Svým příspěvkem jste pomohli Tomíkovi a jeho mamince zaplatit roční neurerehabilitace. Ty bohužel stále nejsou hrazené pojišťovnami a maminka je nemůže hradit z vlastních protředků, jelikož ty sotva pokryjí jejich základní potřeby. 


Co jste mohli získat?

Mladý a talentovaný herec Jan Komínek je vám jistě dobře známý z mnoha českých filmů a seriálů. V nejrůznějších reklamách se začal objevovat už od od útlého dětství a dodnes je před kamerou jako doma. Po první větší roli v seriálu Horákovi, se vám představil ve filmu Ať žijí rytíři, později v pohádce Dvanáct měsíčků, až následovalo množství rolí v seriálech napříč všemi televizními stanicemi. 

Honza je muž činu, a tak nikdy neváhá pomoci komukoliv, kdo to zrovna potřebuje. Pomáhat druhým je pro něj naprosto přirozené a právě proto se rozhodl pomoci i malému Tomíkovi. A víte co? Honza má parádního veterána Ford Taunus z roku 1973, no a když jde o „páchání“ dobra, nebojí se ho použít. Proto jednoho dárce pozval na projížďku za to, že podpořil právě tuto sbírku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  25. 4. 2020 21:24
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  23. 4. 2020 20:01
Laskavý dárce
300 Kč  •  23. 4. 2020 13:39
Laskavý dárce
500 Kč  •  23. 4. 2020 10:47
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  22. 4. 2020 9:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  21. 4. 2020 23:07
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  21. 4. 2020 13:30
Štědrý dárce
100 Kč  •  21. 4. 2020 10:13
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  20. 4. 2020 1:51
DobroDárce
300 Kč  •  19. 4. 2020 12:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 4. 2020 12:33
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  19. 4. 2020 11:24
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 4. 2020 10:47
DobroDárce
300 Kč  •  18. 4. 2020 23:35
Štědrý dárce
500 Kč  •  18. 4. 2020 8:41

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat