Sbírka ukončena:

THE SAME SELF: Představení, které boří ženské tabu!

Vybráno 0 Kč 2 750 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
917 Kč
Průměrná výše daru
2 200 Kč
Nejvyšší dar
567 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

THE SAME SELF: Představení, které boří ženské tabu!

Vybráno 0 Kč 2 750 Kč
od 3 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
The Same Self
Datum přidání
29. 11. 2020

Ivana, Míša, Fanny, Katy, Viktor. 

Akrobatka, zpěvačka, tanečnice, herečka, muzikant. 

Přišla s myšlenkou. Přišla s písněmi. Přišla s emocemi skrze tělo. Přišla. Stvořil tóny.

Společně jsme vytvořili představení The Same Self – jsi jedna a přece čtyřikrát jiná, kterým chceme inspirovat. Muže, aby lépe pochopili ženy. A ženy, aby přijaly samy sebe. Se všemi svými náladami, které během menstruačního cyklu prožívají. Někomu možná ani to slovo „menstruace“ nejde moc přes pusu. A my o ní hrajeme divadlo. Aby se to každému vyslovovalo čím dál jednodušeji :-)

V letošním roce festivaly a divadla moc nevyšly. Desítky hodin jsme strávili přípravami obnovené premiéry. A nakonec letos vyšly jen 2 z 10ti plánovaných představení. Vaše podpora nám moc pomůže. Aby naše představy nezůstaly pouze našimi sny.

Kdo sbírku organizuje?

Celý příběh o nás vydal na celý článek. Ale důležitější než to, kdo jsme, jsou pocity, které vnímají diváci v hledišti:

„Děkuji za krásné představení. Chvílemi jsem zapomínala dýchat, byl to pro mě velmi intenzivní prožitek – menstruační cyklus ženy ve své síle i jedinečnosti v 60-ti minutách. Krásné představení, obdiv a poklona všem účinkujícím. Děkuji a vřele doporučuji."

Jitka – gynekoložka

________________

„Live in the future, then build what's missing.„ – Paul Graham. Baví mě sledovat, jak na tomhle projektu rosteš Ivi! Ono udělat nadšenecké představení jednou, dvakrát, to je hnáno vzrušením z nového a podporou bezprostředního okolí. Ale udělat z toho něco udržitelného vyžaduje právě onu vizi, takové to ‚kéž by všichni…‘ A to z tebe dlouhodobě cítím. I mně přijde ta myšlenka hodně silná, jsi v pořádku, měj se ráda, to není samozřejmé a svět okolo spíš tlačí na opačnou stranu. A vy tuhle věc komunikujete formou jinou než obvyklé seberozvojové kurzy, videa a knihy. Držím vám upřímně palce!“

Adam, manažer pro vývoj a inovace v oblasti podnikání

________________

„Když to zkrátím, tak moc děkuju za super zážitek a úžasné pozvednutí nálady. Už zase skoro brečím. Ale ‚jsem v pořádku‘!! :D"

Tamara – právnička

________________

„Nejúžasnější divadelní představení, které jsem kdy viděla! Moderní akrobacie na téma ženské cykličnosti. Až tu emocionální bouři rozdýchám, ROZHODNĚ o tomto představení ode mě ještě uslyšíte! S cykličností pracuju už pár let, ať sama na sobě nebo právě se ženama v rámci ženských kruhů… A možná i právě proto to pro mě bylo tak citlivé, emotivní.. nádherným způsobem! Nikdy mě v panně nic takhle emocionálně nezasáhlo. Většinu představení jsem nedýchala, tekly mi slzy, cítila jsem obrovské vlny energie, vděčnosti, lásky, pochopení, přijetí, vděčnosti, vděčnosti a vděčnosti! Že se to děje, že jsem žena, že mám tyto dary, že to žiju a sdílím a že se to děje už i jinde, než jen ve mně, v mé mysli, mých představách a touhách.. ale že se to děje v Praze v divadle! Pro širokou veřejnost! … ach, moc si přeju, aby se vám dařilo a tohle představení mohlo shlédnout tisíce a desetitisíce lidí – žen i mužů!!! a dětí :-)"

Lucie – podcast Symbijona 

________________

Je pořád nepředstavitelné, jak se může menstruační cyklus odehrát na divadelních prknech? Tohle třeba trochu pomůže :-) A tady ke stažení stručný přehled fází cyklu.

Proč ji organizuje?

„Přijdu na každé Tvé další vystoupení. Tohle by měla vidět každá žena a každý inteligentní a alespoň trochu vědomý muž."

Veronika Allister – biohackerka a autorka knížky Hoř pomalu. 

________________

Tuto sbírku děláme proto, aby někdy nějaké „další“ bylo. 

Aby příště mohla přijít nejen Veronika, ale i další ženy. A muži. I děti. 

Od první bláznivé myšlenky vytvořit představení o ženských náladách uplynuly skoro tři roky. A za tu dobu uplynuly taky stovky hodin v tělocvičně a zkušebně. A taky stovky tisíc korun. Za jediným účelem – inspirovat ostatní ženy k bezvýhradnému a láskyplnému přijímání sebe samých. Takových, jaké jsou. Každá žena je jiná. Každá žena je krásná. A i přesto o sobě skoro každá žena v různých směrech pochybuje. A to je škoda. A o to větší radost máme z toho, že to, proč to děláme, FUNGUJE:

„Ahoj Ivi, teď po skoro roce mi došlo, jak mi vaše představení přineslo do života víc klidu… Postupem roku jsem tu informaci „I taková jsi v pořádku“ vstřebávala i jí začala žít. Děkuji vám všem, které se na tom podílíte :-)  PS: které i který  😉”  

Jana, Event manažerka

________________

„Mně to zvedlo sebevědomí. Začala jsem přemýšlet o tom, že být žena opravdu není špatné a že já mám tolik věcí, co chlapi nemají :) No a taky jsem pochopila to, jak říkáte ‚i vzteklá jsi v pořádku, i pomalá jsi v pořádku…‘ Prostě my ženy jsme jiný svět. Takže vlastně to mělo terapeutický effect… A možná už začnu být hrdá, že jsem žena ;)" 

Olga, akrobatka

________________

Pronájem tréninkových prostor a divadla, potřebná technika, honoráře, propagace, webovky,… To všechno jsou obrovské náklady, které jen srdcem a nadšenou energií neutáhneme. 

Pro představu:

  • 2 hod tréninku – 500,-
  • nový mikrofon pro zpěvačku Míšu – 40 000,-
  • pronájem divadla na jedno představení – 25 000,-
  • … a další …

A když si koupíte něco z našeho merchandise, uděláte radost nám i sobě :-) Tašky, batůžky, plakáty… Všechno tady: https://sameself.art/#merch

Z medií:

Více o nás:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
250 Kč  •  7. 9. 2021 15:59
Velkorysý dárce
2 200 Kč  •  22. 3. 2021 9:41
Michaela Rodana
300 Kč  •  30. 11. 2020 20:40
som tanečnica, dula, joginka, som žena, obdivujem krásu a umenie. Držím vám palce, pozdravujem Katy. cesty sa nám v živote skrížili a tá moja zmenila smer

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat