Sbírka ukončena:

Podpořme pouliční divadlo pro děti – Teatro Piccolino #kulturažije

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
3 000 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
157 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme pouliční divadlo pro děti – Teatro Piccolino #kulturažije

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 1 dárce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Teatro Piccolino

Nařízení spojená s koronavirem, hrozbou, která není vidět, ale je velmi nebezpečná, jsou těžká pro všechny. Pro kulturu ale mohou být likvidační. Podpořte Teatro Piccolino v této nelehké době, kdy nemůže jezdit za svým publikem a dělat to co umí nejlépe, tedy bavit široký okruh publika, zejména děti každého věku. Oni přijdou díky internetu až k vám domů a zahrají vám cirkusové komedie nabité radostí a humorem.

Ze dne na den jsme se ocitli bez příjmů, ale náklady na provoz nám zůstali. Pracovat jsme však nepřestali. Zkoušíme a snažíme se udržovat v kondici, abychom mohli zase někdy v budoucnu vyrazit na náměstí, do ulic a parků, a na různé kulturní akce pod otevřeným nebem po celé české republice. Než to bude možné chtěli bychom se setkat alespoň online, prostřednictvím internetu a mall tv s publikem, které má rádo humor a divadlo. Chtěli bychom zahrát, některá z našich představení a zkrátit tím chvíle čekání až epidemie pomine, všem dětem, které musí být doma.

Náš Neviditlený cirkus je pantomima plná fantazie o cirkusových snech, kde má každý divák prostor nastartovat svoji fantazii. Společně se můžeme, díky snění, odpoutat od reality dnešních dní a přenést se do vzdálených zemí a zažít vtipná setkání s neomaleným silákem, hbitým itlaským žonglérem, pohlednou francouzskou provazochodkyní, neohroženým německým krotitelem a divokými africkými šelmami až z daleké Iiiindieeee… jak pokřikuje menažérista a principál Rodolfo v jedné osobě. Vidět jsou jen herci a všechno kolem si musíme představit. Srdečně vás zveme k tomuto jedinečnému setkání.

Chceme „zahnat nudu“, která je naším společným nepřítelem. Když se pak znova sejdeme osobně, máme v plánu začít naší pouliční „Legendou o hořícím peří“. Je to představení o bájném Fénixovi, který zpívá tak něžně až rozkvétá zem, létá kolem a dává šanci všem lidem, kteří ho potřebují. Fénix znovuzrozený z ohně, oslavuje slunce každé ráno a do noci září svým majestátním peřím, které je rozpálené do zářivých a jasných červených, oranžových a žlutých barev. Podobá se hořící plamenné vatře. Jeho peří nepřestává žhnout ani po vytrhnutí. I jedno pírko je schopno rozzářit tmavou místnost.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
3 000 Kč  •  28. 3. 2020 14:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat