Sbírka ukončena:

Srdce pro Adélku

Vybráno 0 Kč 600 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
69 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Srdce pro Adélku

Vybráno 0 Kč 600 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Srdce na pravém místě
Datum přidání
23. 12. 2020

Spolek Srdce na pravém místě podporuje handicapovanou Adélku již šest let. Vytvořili jsme časosběrný dokument o činnosti spolku a čtyřletého soužití rodin Adélky a té naší.

Peníze použijeme na dotočení a doplacení střihu filmu. Film bude sloužit nejen jako archivní material spolku, ale i jako edukativní materiál do škol a ukázka naší činnosti pro další potenciální dárce.

Kdo sbírku organizuje?

Sbírku organizuje zakladatel spolku Srdce na pravém místě Jakub Kohoutek, pro kterého se pomáhání handicapovaným dětem stalo jedním z životních poslání. Organizuje celoročně několik akcí a za vybrané peníze pořizuje Adélce a její rodině potřebné věci.

Proč ji organizuje?

Dokumentární film má pro spolek velkou hodnotu, bude sloužit jako motivační podklad do další práce spolku a zároveň poslouží jako představení toho, co se dá pro druhé, kteří si sami neumějí nebo
nemohou pomoci, udělat. Cestou sbírky jsme nikdy nešli a je to pro nás nová výzva, zda uspějeme i mimo Zlínský region, kde je o spolku již celkem velké povědomí.

Phelan McDermid je velmi vzácný syndrom, vyskytuje se ojediněle a na světě je poměrně malá komunita rodičů, která si mezi sebou vyměňuje informace. Adélka má střední postižení, které se projevuje kombinací autismu, mentální zaostalostí a svalovou atrofií. Nicméně je to velká bojovnice a přes všechny překážky dělá pokroky.

Více o nás:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  3. 1. 2021 10:55
Jakub Kohoutek
500 Kč  •  23. 12. 2020 11:59
děkuji všem,kteří přispějí na tento projekt

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat