Se svým manželem Zdeňkem a jejich 6 letou dcerou Sofinkou postavili před 3 lety dům ve městě Hrušky. Čtvrteční tornádo je zasáhlo tou největší silou a jejich dům byl zdevastován. Během 4 minut přišli o vše, dům, zařízení i automobil.
Jen díky duchapřítomnosti manžela přežili zavřeni v koupelně rodinného domu. Nezbylo jim z domu víc, než jen zdi, střecha k rekonstrukci. Když jsem tam ve čtvrtek přijela, stáli před troskami s dítětem v ruce a nebyli schopni ani komunikace.
Nyní platí hypotéku, museli se z domu narychlo odstěhovat a začít řešit náhradní bydlení, auta, práci, peníze a mnoho dalších nemilých záležitostí. Škoda na domku je skutečně rozsáhlá, např. střecha s celkovou rekonstrukcí, nové stropy, podlahy, omítky, fasáda, nábytek, okna, dveře.
Psychika rodičů a fyzické vyčerpání je obrovská, nehledě na trauma jejich 6 leté dcery. Sofinka odešla z domu jen s plyšovou hračkou a šíleným zážitkem, který ji bude budit ze snů ještě dlouho…
Pomozte této mladé ženě a její rodině, aby se mohla znovu postavit na nohy a začít opět normálně žít.
Vím, že mnozí máte zájem pomoci.