Sbírka ukončena:

Edukativní dětské projekty a koncerty Nadačního fondu Šance pro děti

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 3 dárců
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
367 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
37 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Edukativní dětské projekty a koncerty Nadačního fondu Šance pro děti

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
27. 11. 2020

Děkujeme, že sledujete Boleslavsko hledá talent 2020, která je projektem NF šance pro děti a podporuje děti v rozvoji jejich talentu. Již 4. ročník tohoto projektu je tu pro všechny talentované děti, které byly porotou vybrány, účastnily se castingů a čekají na něhodnotné ceny. 

Podpořme společme i další klíčové činnosti Nadačního fond Šance pro děti

Nadační fond Šance pro děti

Naším cílem je prostřednictvým našich programů rozvíjet dětský potenciál, a to v každém dítěti, protože bez ohledu na rodinu, sociální či finanční zázemí, si to zaslouží každé dítko, které přijde na svět. Pracujeme jak s dětmi nadanými, tak i s těmi, které se ocitly v tíživé životní situaci. Naším výhradním působištěm je okres Mladá Boleslav, kde dětské projekty realizujeme.

A jak to děláme?

Připravujeme a realizujeme preventivní programy, pořádáme soutěže talentů, školíme pedagogy v práci s nadanými dětmi, financujeme vhodné pomůcky, dotujeme činnost školních psychologů včetně jejich supervizí a podporujeme programy, které pomáhají dětem např. ve výběru povolání a mnohé další.

Jsme jednoduše tam, kde je nás zapotřebí. Veškeré projekty naleznete na www.sanceprodeti.com

Na co budou finance ze sbírky použity?

Na edukativní projekty PRO NADANÉ DĚTI a na projekt pro základní školy DEN BEZ ZÁVISLOSTí bychom jako Nadační fond Šance pro děti rádi získali finanční obnos ve výši 120 tis Kč. 

Projekty PRO NADANÉ DĚTI učí pedagogy, jak s nadanými dětmi pracovat, jak nadání v dětech nalézt i přesto, že nenosí domů jen samé jedničky. Podpořte vznik tzv. OBOHACUJÍCÍCH HODIN na boleslavských základních školách, v kterých mají děti možnost vyzkoušet si výuku „jinak“ a to formou projektů, pokusů, exkurzemi, metodou pokus/omyl, či odvozováním. Při probírání určitého tématu se poté spojí i předmětové vyučování, kdy se děti na danou tématiku podívají z hlediska matematiky, českého i cizího jazyka či např. fyziky. Vaše příspěvky pomohou proškolit pedagogy a nakoupit pomůcky. 

Svým příspěvkem také podpoříte zcela jedinečný projekt nazvaný DEN BEZ ZÁVISLOSTI, pro který potřebujeme získat odborníky, známé osobnosti a tým pro natáčení dokumetů. V rámci tohoto projektu budeme točit spoty, připravíme informační boardy a zcela neotřelou formou, za možnosti rozhovorů, debatních kroužků, tak děti budou moci „objevit“ a dozvědět se více o známých či méně známých druzích závislostí. Otevřeme téma jako je závislost na sociálních sítích, mobilních telefonech, alkoholu či dokonce pornografii a mnohá další.

Pomůžete tak dětem si uvědomit, jak tyto závislosti vznikají, co způsobují, co se děje v mozku člověka a mnohem mnohem více, s čím se v běžné výuce nemají šanci setkat. Vše bude zpracováno do elektronické podoby, a to ve formě spotů/dokumentů, které budou moci učitelé základních i středních škol používat i v dalších letech.  

Minimální částka z věnovaných peněz se použije na provozní náklady spojené s uskutečněním koncertu Boleslavsko hledá talent, který pomáhají propagovat i porotci Veronika Lálová, zpěvák Pavel Callta a zpěvačka a herečka Nelly Řehořová.

V pondělí 30. listopadu od 18 hodin se můžete těšit na slavnostní vyhlášení výsledků a záznam finále soutěže Boleslavsko hledá talent 2020!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Nadšený dárce :-)
500 Kč  •  17. 12. 2020 13:59
Držím pěsti❤
Velkorysý dárce
100 Kč  •  1. 12. 2020 20:01
Milý dárce
500 Kč  •  29. 11. 2020 23:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat