Sbírka ukončena:

Pomozme s novým začátkem mamince samoživitelce se třemi dětmi

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
19 400 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
800 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme s novým začátkem mamince samoživitelce se třemi dětmi

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
19 400 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Bc. Denisa Doležalová (sociální pracovnice SAS)
Datum přidání
30. 6. 2021

Touto sbírkou pomůžeme mamince samoživitelce, která žije se svými třemi dětmi. Maminka je nyní bez financí. Maminka s dětmi by velmi ocenila finanční pomoc, která by pomohla mamince a dětem s jejich novým začátkem.

Komu pomůžeme?

Maminka samoživitelka žije od 24. 5. 2021 bez svého manžela se svými třemi dětmi – pětiletým Tadeáškem, osmiletým Tomáškem a devítiletou Adélkou v pronajatém bytě.

V rodině probíhalo domácí násilí ze strany otce a maminka se rozhodla, že v tomto vztahu již pokračovat nechce, domácímu násilí totiž přihlížely také děti. Maminka požádala o rozvod a také o svěření dětí do své péče. Zatím soud ještě neproběhl, takže otec zatím výživné na děti neplatí. Maminka má zažádáno o dávky hmotné nouze, mimořádnou okamžitou pomoc, příspěvek na bydlení, příspěvky na děti a také o příspěvek na péči o syna Tadeáška. Na příspěvek na bydlení a na děti maminka zatím nemá nárok, protože bez manžela žije teprve jeden měsíc a je třeba, aby spolu rodiče nežili minimálně tři měsíce. Syn Tadeášek trpí epilepsií a bojí se chodit do školky, protože jeho první epileptický záchvat proběhl právě ve školce, maminka zůstává kvůli nemoci s Tadeáškem doma a nechodí do práce. Práci si maminka bude hledat od září, až Tadeášek nastoupí do školky, pokud to bude alespoň trochu možné.

Maminka v tuto chvíli zatím bohužel nemá žádný příjem peněz. Z posledních peněz zaplatila nájem, ale na zaplacení energií už mamince peníze nezbývají. Tato sbírka bude použita na zaplacení dvou měsíčních záloh elektřiny a plynu, a jednoho měsíčního nájmu. Mamince by tato finanční pomoc moc pomohla pro její nový začátek bez manžela, než se zvládne postavit na vlastní nohy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na zaplacení dvou měsíčních záloh energií (plynu + elektřiny) – celkem 6 000 Kč a také jednoho měsíčního nájmu 13 400 Kč maminky samoživitelky a jejích tří dětí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
200 Kč  •  26. 8. 2021 12:43
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 7. 2021 18:54
Laskavý dárce
200 Kč  •  5. 7. 2021 21:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat