Kdo sbírku organizuje?
Jsme nadační fond, ale především lidé, kteří se rozhodli DOPROVÁZET mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do reálného života. Nadační fond založila Veronika Kašáková na základě své osobní zkušenosti, kdy vyrůstala 16 let v dětském domově.
V současné době, kdy nás všechny zasáhla pandemie, jsme se dostali do situace, kdy se naše finanční rezervy tenčí a rádi bychom zachovali náš projekt Restart ve 4 krajích v podobě jaké byl doteď. V současné době se na nás obracejí další maldí lidé s žádostí o pomoc, kterou bychom jim rádi poskytli.
Skoro 6 dětí z 10 se po odchodu z dětského domova dopouští trestné činnosti, nejčastěji se potýkají s drogami, alkoholem, prostitucí a gamblerstvím. Dle výzkumu 70 % bezdomovců prošlo ústavní péčí. Na základě této problematiky vznikl projekt ,,RESTART‘‘, který se zaměřuje na mladistvé v dětských domovech, kteří se blíží odchodu nebo již žijí mimo dětský domov.
Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Vybraná částka poputuje právě na náš projekt Restart. Umožní nám poskytnout mladým lidem z dětských domovů, kteří projeví zájem, jejich průvodce. Ten pak tvoří jejich vztyčný bod pro úspěšné zvládnutí nové životní etapy – mimo zdi dětského domova. Děti tak získají zásadní individuální vztah, který vzniká už v dětském domově a pokračuje i po jeho opuštění. Za každých 1300 Kč zabezpečíme měsíční péči průvodce pro jednoho našeho parťáka.
Více o nás: