Sbírka ukončena:

Rehabilitace pro Karolínku

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
72 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
250 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Rehabilitace pro Karolínku

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
72 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
ARCADA NeuroMedical Center, Petra Tumlířová (maminka)
Datum přidání
20. 5. 2021

Karolínce byla diagnostikována spastická kvadruplegická mozková obrna. Velmi jí pomáhají rehabilitace v Arcadě.

Komu pomůžeme?

Má pětiletá dcera Karolínka přišla na svět bez známek života. Po delším boji oživování se jí podařilo vrátit k nám do života. Bohužel její mozeček byl dlouho bez kyslíku. Diagnostikovali jí spastickou kvadruplegickou mozkovou obrnu (postižení všech končetin). Karolínka je veselá holčička která se hodně usmívá. Má strašně ráda děti a sledování pohádek. Hračky moc neuchopí do ručiček, ale snaží se. Miluje koupání.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Karolínka nejvíce potřebuje docházet na rehabilitace v centru Arcada v Ostravě. Bohužel tuhle rehabilitaci neproplácí zdravotní pojišťovny.

Tak proto žádám vás, dárce, o finanční prostředky. Karolínku rehabilitace po kouskách posouvá vpřed, díky pravidelných cvičením udrží hlavičku. Karolínka se snaží sedět ale moc jí to ještě samotné nejde. Je tady naděje že díky vám se ji to podaří.

Pokud se celá částka nevybere, pokusíme se doplatit ze svých prostředků. Kdyby se vybralo větší částka, pořídíme Karolínce obleček firmy Pohlig, který jí zpevni trup a podpoří ji v sezení. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  16. 7. 2021 11:08
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 7. 2021 18:01
DobroDárce
300 Kč  •  19. 6. 2021 14:51
Velkorysý dárce
100 Kč  •  3. 6. 2021 7:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat