Příběh Radky a Terezky by dal na celou knihu, ale já nejsem dobrá na slohy. A tak to vezmu jen ve zkratce.
Terezka
Když se Terezka v březnu 2017 narodila po bezproblémovém těhotenství, změnil se Radce a její rodině život o 360°. Už na sále se změnila atmosféra z přátelské a uvolněné na „zvláštní“. Jak Radka říkala: „Pamatuju si ticho, najednou se všichni začali pohybovat rychleji, na sále bylo víc a víc lidí a chyběl pláč. Pláč naší dcery.“
Terezka skončila na ARO v Praze, kde jí během hospitalizace udělali veškerá vyšetření a všechna dopadla dobře. Radce spadl kámen ze srdce a z nemocnice odcházela s tím, že budou muset „trochu cvičit“, ale všechno bude v pořádku. Jenže po propuštění z nemocnice přišla první neurologická kontrola.
Už tenkrát pan doktor věděl, že Terezka nebude úplně zdravé dítě. Terezka se narodila s neurologickými obtížemi (DMO, mikrocefalie, gastroesofagealní reflux, CVI, neprospívaní) a trvalo dlouhé dva roky než rodiče dostali název diagnózy a důvod proč je Terinka taková, jaká je. Terezka je výsledkem genetických vad obou rodičů. Pravděpodobnost onemocnění je přibližně stejně velká jako možnost vyhrát Jackpot ve Sportce. Její diagnóza se jmenuje Pontocerebelarní hypoplazie 2. typu. V současné době jsou nejspíš jediná rodina v České republice.
Terezka je pro ni jak sama řekla „začarovanou“ princeznou, je pořád ležící, nemluvící, ale s tím už se vyrovnali. Je jejich milovaná a to se nikdy nezmění.
Radka
Radka je pro mě statečnou bojovnicí. Tenhle příběh v sobě má toho neštěstí už dost, ale bohužel tady ještě nekončí. Radce byla letos diagnostikována rakovina prsu. V současné době podstupuje léčbu a já si jen přeju, aby to dobře dopadlo a už nic zlého tuhle rodinu nepotkalo.
