Úspěšně vybráno:

Složili jste se na kvalitnější život pro Soňu – matku tří dětí, manželku a zdravotní sestru

Vybráno 0 Kč 600 000 Kč
500 000 Kč
 -
1 022 dárců
Celkem se zapojilo
587 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na kvalitnější život pro Soňu – matku tří dětí, manželku a zdravotní sestru

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Denisa Mikešová (dcera)
Datum přidání
4. 3. 2021
Poslední aktualita

7. 5. 2021 17:20

Budu navždy vděčná

Milí přátelé, kamarádi,

i když jsem některé z Vás nikdy nepoznala a asi ani nepoznám, dovoluji si Vás takto oslovit a to díky jednomu krásnému, pravdivému, českému rčení „v nouzi poznáš přítele“A já zjistila, že jich mám hned několik.

Budu navždy vděčná za vaši pomoc, ať už to bylo prostřednictvím sdílení nebo finanční podpory. Jste dobří lidé a já vám přeji mnoho zdraví, štěstí a lásku v životě. Stejně jako jste zde byli vy pro mě, tak já tu jsem a budu pro vás.  Kéž vás nikdy nepotká nic zlého. Ještě jednou moc děkuji, díky vám budu schopna žít svůj život kvalitněji.  

Mějte se krásně,


Vaše Soňa

                   

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Moje maminka Soňa je zdravotní sestřička, manželka a matka tří dětí. Na konci léta 2020 jí byl diagnostikován nádor v míše na krční páteři. Podstoupila operaci, při které byla narušena krční mícha. Maminka je upoutána na invalidní vozík. Vzhledem k situaci bychom Vás chtěli požádat o finanční podporu. V jakémkoliv rozsahu. Jen tak je možné, aby mohla mamka žít kvalitní život  a byla schopna postarat se o mého 9 letého brášku, který ji stále ve všech ohledech potřebuje. Všichni doufáme, že bude opět běhat po nemocnici jako zdravotní sestra, bude pomáhat druhým a žít naplno. Teď potřebuje pomoc ona.

Příběh Soni

Člověk si často neuvědomuje, co má, dokud o to nepřijde. Přesně tohle se teď mamce honí v hlavě celé dny. Soňa je 46 letá zdravotní sestřička, které byl na konci léta 2020 diagnostikován nádor v míše na krční páteři. Bohužel nebyla jiná možnost, než podstoupit náročnou operaci, která se naštěstí povedla a nádor byl plně odstraněn. Avšak přišla další zdrcující informace. Následkem operace byla výrazně narušena krční mícha, mamka nemůže chodit a je upoutána na invalidní vozík. Bylo nutné se následně podrobit dlouhodobé rehabilitaci. Vývoj bohužel není zatím příliš optimistický. Je to téměř 6 měsíců od operace a mamka stále necítí dolní končetiny. Cit v rukou je také chabý. Najednou se vše změnilo, nic nebylo jako dřív. Já, táta a moji dva sourozenci jsme stáli před otázkou, co dál. Potřebujeme ji a nejvíce můj nejmladší 9 letý bráška, pro kterého je tato situace asi nejtěžší. Neviděl maminku už půl roku. V blízké době by měla být propuštěna z RÚ domů, avšak v současné době není možné, aby se o sebe sama postarala. Nemá zde totiž potřebné podmínky k životu vozíčkáře.

             

O nemoci 

Intramedulární tumory rostou přímo v míše a vyrůstají z buněk podpůrné míšní tkáně, nejčastějšími typy jsou tzv. astrocytom a ependymom – tento typ měla naše mamka. Mezi příznaky nejčastěji patří poruchy hybnosti, poruchy čití na trupu i končetinách, obtíže při rozpoznávání tepla a chladu, nejistota při chůzi, poruchy svěračů. Když se obtíže pacienta zhoršují, je indikováno odstranění nádoru. Vzhledem k tomu, že intramedulární nádory rostou přímo v míše, hrozí při jejich operačním odstranění zhoršení neurologických příznaků pacientů. Je proto zapotřebí velmi jemná mikrochirurgická technika s využitím operačního mikroskopu a speciálních nástrojů. Navíc je v průběhu operace nutné sledování aktuálního stavu funkce míchy a míšních kořenů, ke kterému se využívá elektrofyziologických metod. Pomocí těchto metod je operující neurochirurg neustále informován, zda je ještě v tkáni nádor nebo zda již zasahuje svým výkonem do zdravé míšní tkáně. 

Na co konkrétně budou vybrané prostředky využity?

Peníze budou využity na uzpůsobení domu pro maminku a na zlepšení jejího stavu. Část peněž bude využita na stavební úpravy přístupového schodiště a částečná nivelace povrchu a vyrovnání terénu tak, aby vchod nebo vjezd do baráku byl bezbariérový. Tato částka se pohybuje okolo 90 000 Kč. Peníze by také byly využity na následnou výstavbu nové toalety a sprchového koutu. Cenový odhad se pohybuje okolo 120 000 Kč. Potřebná je také bezbariérová kuchyň, aby se mamka mohla dále adekvátně postarat o brášku – tato částka by se měla pohybovat okolo 150 000 Kč. Mamka musí po propuštění z RÚ navštěvovat rehabilitace a mít fyzioterapeuta. Hodina s fyzioterapeutem vyjde cca na 700–1000 Kč, předpoklad návštěv je 3–5 hodin týdně. Zbytek peněz by připadl na zdravotní a kompenzační pomůcky a na úpravu auta.

Celá naše rodina je neskutečně vděčná každému, kdo se rozhodl naši maminku podpořit! Pomůže nám opravdu každá částka. Pokud by se vybrala částka, která by nestačila na uzpůsobení domu, peníze využijeme na rehabilitace a fyzioterapie, které maminčin stav zlepší. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 5. 2021 17:20

Budu navždy vděčná

Milí přátelé, kamarádi,

i když jsem některé z Vás nikdy nepoznala a asi ani nepoznám, dovoluji si Vás takto oslovit a to díky jednomu krásnému, pravdivému, českému rčení „v nouzi poznáš přítele“A já zjistila, že jich mám hned několik.

Budu navždy vděčná za vaši pomoc, ať už to bylo prostřednictvím sdílení nebo finanční podpory. Jste dobří lidé a já vám přeji mnoho zdraví, štěstí a lásku v životě. Stejně jako jste zde byli vy pro mě, tak já tu jsem a budu pro vás.  Kéž vás nikdy nepotká nic zlého. Ještě jednou moc děkuji, díky vám budu schopna žít svůj život kvalitněji.  

Mějte se krásně,


Vaše Soňa

                   

13. 3. 2021 11:02

Moc děkujeme!!!

Jste úžasní! Vybrala se celá cílová částka. Velice děkujeme, moc si toho vážíme. Moc to pro maminku znamená.

Peníze vybrané nad rámec stanovené částky budou přidány mamince na auto, které je určené pro invalidy. Budeme ho pořizovat, aby se dokázala dostavit na potřebné rehabilitace a převážně kvůli samostatné přepravě.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
17 182 Kč  •  3. 5. 2021 22:11
DobroDárce
500 Kč  •  3. 5. 2021 21:25
Štědrý dárce
300 Kč  •  2. 5. 2021 19:46
Milý dárce
1 000 Kč  •  2. 5. 2021 16:36
Milý dárce
70 Kč  •  30. 4. 2021 9:22
Štědrý dárce
300 Kč  •  27. 4. 2021 10:56
Milý dárce
20 000 Kč  •  26. 4. 2021 14:14
Laskavý dárce
500 Kč  •  20. 4. 2021 14:36
Milý dárce
1 500 Kč  •  17. 4. 2021 13:31
Honza a Lucka
1 000 Kč  •  17. 4. 2021 11:49
Petr a Martina
1 000 Kč  •  17. 4. 2021 11:46
Dobrosrdečný dárce
248 Kč  •  12. 4. 2021 11:30
Velkorysý dárce
1 200 Kč  •  4. 4. 2021 4:26
Milý dárce
300 Kč  •  2. 4. 2021 12:45
Laskavý dárce
100 Kč  •  1. 4. 2021 11:09
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  31. 3. 2021 17:21
Martin Franta
500 Kč  •  31. 3. 2021 11:15
Držím palce ať jsi brzy zase v pořádku 😉

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat