Sbírka ukončena:

Neurorehabilitace pro předčasně narozené děti

Vybráno 0 Kč 2 650 Kč
100 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
442 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Neurorehabilitace pro předčasně narozené děti

Vybráno 0 Kč 2 650 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Strnadová – Asistentka NF
Datum přidání
10. 6. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Rehabilitace je již neodmyslitelnou součástí komplexní péče o nedonošené děti, neboť napomáhá jejich správnému psychomotorickému vývoji. Jednou z účinných metod, jak dosáhnout v rámci vývojové poruchy dítěte lepších výsledků je metoda Therasuit. Výjimečnost programu TheraSuit spočívá v intenzivní léčebné tělesné výchově, ve využití stabilizačního obleku a v širokém spektru podpůrných procedur. Metoda má pozitivní účinky na trénink centrálního nervového systému, koriguje stereotypy chůze, pomáhá uvolňovat svaly, korigovat postavení kyčlí.

Komu pomůžeme?

Pomůžeme pěti rodinám s předčasně narozeným dítěte v dalším rozvoji. Jedná se o program bez přispění zdravotní pojišťovny. Rehabilitace je nutné opakovat několikrát za rok, její výsledky jsou obrovské, ale pro rodiny je tento program často nedostupný a nejsou schopny ho profinancovat bez podpory neziskových organizací. Příspěvek je určen pro děti, které si nesou v důsledku předčasného narození nějaký handicap, kterým je tato metoda doporučena lékařem a kde vidíme výsledky. Tj. rodina rehabilitace provádí opakovaně. Jde nám o dlouhodobou podporu konkrétních dětí, kde jsou díky intenzivnímu cvičení metodou TheraSuit patrné výsledky.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze ze sbírky budou využity na úhradu speciální terapie Therasuit pro předčasně narozené děti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  17. 6. 2021 16:41
DobroDárce
300 Kč  •  17. 6. 2021 11:30
Štědrý dárce
50 Kč  •  15. 6. 2021 19:18
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 6. 2021 0:05
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 6. 2021 21:32
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  14. 6. 2021 10:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat