Dobrý deň, som mama 6ročnej dcérky,ktorá žiaľ nemá to šťastie byť zdravá, byt ako bežné detičky. Ninka ma diagnózu detsky Autizmus s mentálnym postihnutím, Epilepsiu.
Diagnoza nám úplne zmenila život, no každý deň bojujeme za to, aby to mala Ninka v živote ľahšie a robila pokroky. Vitaminy v hodnote 120e na mesiac nám poisťovňa nepreplaca,terapie za ktorými často cestujeme, sú pre nás už žiaľ nezvladnutelne.Boj za Ninkine zdravie nevzdávame. Vďaka terapiam, vitamínom, škôlke sa pomaly posúvame ďalej a Verím že sa nám podarí prísť do cieľa.
Ninka absolvovala delfinoterapiu aj vďaka Vám dobrým ludom. Za čo sme nesmierne vďačný. Delfinoterapia je finančne veľmi náročná a žiaľ ju nedokážeme financovať. Ninke veľmi pomohla a preto by sme ju absolvovali radi znova. Taktiež by sme radi vyskúšali liečbu Dr.Veĺa na Ukrajine. Ninka začala opakovať slová (Mama,Tata) aj keď významu slova nerozumie sme na ňu veľmi Hrdý.
Najbližšia špeciálna škôlka ktorú Ninka navštevuje je vzdialená 35km. Tu cestu opakujem 4× denne. Preto Vas Chceme zo srdca poprosit o pomoc. Nepotrebujeme nič viac,len aby vedela vyjadriť svoje potreby,aby povedala co ju boli, čo chce. Aby bola šťastná a spokojnejšia v tomto "našom svete ". Ninka je este plne plienkovana.
Ninka bola nedávno hospitalizovana v nemocnici v Martine, mala bolesti, nemohla sa vykakat. Utekali sme na pohotovosť odkiaľ nás poslali na rengen do nemocnice. Keď som videla rengen zrútil sa mi celý svet. Ninkin žalúdok, čreva boli zasypane kamienkami, sklom,magnet a cudzími predmetmi. Prišli sme v hodine 12ej. Ninku okamžite museli zobrať na chirurgiu. Kde jej urobili zákrok. Žiaľ tento zákrok musela absolvovať 2×. Nedalo sa všetko vybrať naraz, doktori museli byť opatrní aby sa čreva nepoškodili.
Žiaľ ešte nieje ani zďaleka koniec. Ninka ma cudzie predmety stále v sebe. Doktori sa obávajú toho najhoršieho, keď sa crevo poškodí budú jej musieť zaviesť vývod. To si ja vôbec neviem predstaviť ako budeme fungovať. 4× si vytrhla kanilu z ruky, tak isto aj kateter v moči. V noci som si myslela ze som oko nezazmurila, no asi únava bola silnejšia.
Ninka je veľmi silné dievčatko. Ma silu za 2 dospelých. Keď som ju po zákroku prvý krát videla, neustála som na nohách. Vidieť svoje dieťa bezvládne priputane k postieľke ma dostalo ma kolená. Ten pocit bezmocnosti, ten pocit sa nepohnut. Neobjat svoje dieťa, že aká je hrdinka, je hrozne pre matku. Veríme že všetko dobre dopadne. Už teraz rozmýšľam ako to urobím aby sa už toto nikdy neopakovalo.
Ninka je hyperaktivna, neobsedi. Ubližuje si. S hračkami sa nehrá. Ma svoj svet. Zo srdca Vas prosime o pomoc ,budeme veľmi vďačný ak sa náš rozhodnete podporiť a pomôcť nám bojovať s osudom ďalej. Ninka nepotrebuje lutost, ale pochvalu a pomoc od Vas dobrych ludi.
Vážime si každú pomoc.
Rodina Palkova