Sbírka ukončena:

Nové bydlení pro Lukáška a jeho babičku

Vybráno 0 Kč 600 Kč
30 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové bydlení pro Lukáška a jeho babičku

Vybráno 0 Kč 600 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Anna Žigová
Datum přidání
21. 6. 2021

Jmenuji se Anna Žigová a jsem babička 7 letého Lukáška, kterého vychovávám sama. Rodiče vnuka zanedbávali a nejevili o něj zájem, proto jsem si ho vzala do své péče.

Komu pomůžeme?

Společně bydlíme v bytě s velmi vysokými náklady, proto bychom částku použili na kauci v novém podnájmu. Vzhledem k tomu, že na tom zdravotně nejsem nejlépe a jsem na vnuka sama, nemohu si najít vhodnou práci, která by stačila na pokrytí vysokých nákladů. Lukášek chodí do první třídy, snažím se mu být dobrým příkladem a vychovat z něj dobrého člověka. I přes to, že Lukášek neměl štěstí na milující rodiče, snažím se mu veškerou lásku a péči vynahrazovat. Vzhledem ke vzrůstajícímu věku vnoučka je pro nás nové, levnější bydlení nezbytné.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré finanční prostředky by byly použity na kauci do nového bytu, na kterou vzhledem k našim finančním možnostem nejsem schopná našetřit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  16. 8. 2021 12:32
Štědrý dárce
300 Kč  •  11. 8. 2021 16:38

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat