Úspěšně vybráno:

Složili jste se na kolo pro Karimka

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
10 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
1 667 Kč
Průměrná výše daru
7 500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na kolo pro Karimka

Vybráno 0 Kč 10 000 Kč
10 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Veronika Černá
Datum přidání
29. 4. 2021

Sbírka je určena pro sedmiletého chlapečka Karimka, který má autismus. Karimek miluje jízdu na odrážedle, ráda bych mu pořídila kolo, na které však bohužel nezbývají finace. 

Komu pomůžeme?

Ahoj, jmenuji se Karimek a narodil jsem se 17. 10. 2013 u Apolynáře v Praze. Jako vyvíjející se miminko v bříšku jsem ležel mamince pořad ve stejné poloze, takže jsem pak kvůli přetáčení na jednu stranu musel cvičit Vojtovu metodu.

Poté jsem se vyvíjel správně. Když mi byl rok a sedm měsíců, onemocněl jsem střevní chřipkou, kterou jsem dostal od kamarádky. Chřipka u mě byla velmi silná, po několika dnech jsem se dostal do silné febrilní křeče, maminka mi zavolala sanitku a vezli mě do  nemocnice. Dali nás na JIP, kde jsem se do té křeče dostal znovu. V té chvíli mě uspali a spal jsem skoro den. Po čtyřech dnech nás s maminkou pustili domu a vlastně i po všech různých vyšetřeních na nic konkrétního nepřišli.

Pak už se nám život s maminkou otočil. Museli jsme se odstěhovat až do Valašského Meziříčí, kde maminka vyrůstala. V té době už jsem přestal úplně mluvit a komunikovat. Nereagoval jsem na zavolání, měl jsem svůj svět. Diagnostikovali mi autismus, ke kterému se přidalo ADHD s poruchou pozornosti a přidruženou poruchou spánku.

Teď už mám sedm a pořad chodím do školky s asistentem. Od září mě maminka bude vozit do 13 km vzdáleného Nového Jičína do speciální školy, kde používají voks systém, který mi (jako třetí impuls) moc pomáhá lépe vnímat okolní svět a komunikovat, protože ještě stále mi nejde mluvit.  Mám také moc rad vodu, jezdím rád na koloběžce a nejraději jsem v lese. Maminka mě vozí už od mala do Vsetína na různé terapie. Začali jsme v Auxiliu Snoozelenem, pak bylo O.TA. a teď jsem přešel na aktivizační činnosti, které mi pomáhají lépe se kontaktovat se svým okolím. Do Vsetína jezdíme od mých pěti let také na biofeedback, který mi zase pomáhá lépe se koncentrovat a udržet pozornost. Jednou za týden se za mnou chodí taky dvě tety z Áčka (centrum pro děti s poruchou autistického spektra).

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu kola. Bohužel z odrážedla, které tak miluje, vyrostl. Díky němu se mu zlepšuje vnímání, koordinace těla, pozornost a samostatnost. Malý Karimek má problém s uvědomováním si vlastního těla. V tomto ohledu by pro něj bylo kolo velkým pomocníkem. 

Pokud se vybere vyšší částka, zakoupíme výukové materiály, senzorické hračky. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
7 500 Kč  •  27. 6. 2021 22:30
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  30. 4. 2021 11:11
Polina R.
1 000 Kč  •  30. 4. 2021 10:19
🙂😊😁
Laskavý dárce
300 Kč  •  29. 4. 2021 22:43
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 4. 2021 21:56
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 4. 2021 19:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat