Filípek byl vždycky zdravé a usměvavé miminko. Život se s ním nemazlí od počet , na I. screeningu bylo prokázané podezření na Downův syndrom, který se tedy díky vyšetření NIPT vyvrátilo. Ve 4 týdnech už byl hospitalizovaný v nemocnici kvůli špatnému prospívání, diagnóza alergie na bílkovinu kravského mléka, která se opět v pozdějších měsících již nepotvrdila. Teď v jeho 2,5 letech dostal další ránu, a to tu nejhorší. Prodělal mozkovou mrtvici, která ani po skoro dvou měsících není objasněná a syn podstupuje další vyšetření .
Musí absolvovat různé kontroly na hematologii a neurologii, dochází na logopedii a rehabilitace a nově i podstupuje ergoterapie.