Ahoj jmenuji se Eliška Pejsarová a narodila jsem se 4. 3. 2017 v Klatovech. Můj příchod na svět nebyl vůbec jednoduchý, narodila jsem se přidušená a museli mě resuscitovat. Mamce s taťkou mě vůbec neukázali a dali mě do inkubátoru a na kyslík a odvezli na JIRP do Plzně, kde jsem byla měsíc. Tam udělali všemožná vyšetření a zjistili, že mám krvácení do mozečku, novorozenecké křeče a centrální hypotonický syndrom. Kvůli centrálnímu hypotonickému syndromu jsem ležela a nemohla jsem se vůbec hýbat.
Po propuštění z nemocnice jsem s maminkou začala cvičit Vojtovu metodu a 2× týdně dojíždět na rehabilitace. Další vyšetření v Motole jen potvrdilo centrální hypotonický syndrom a dětskou mozkovou obrnu. Stále jsme s maminkou poctivě cvičili a jezdili na hipoterapii, ale ani tak jsem se neotáčela na bříško, nelezla a seděla jen v pasivním sedu. Následně jsem prošla měsíčním léčebným pobytem v lázních Teplice, ale můj stav byl stále stejný. Po návratu domů jsme se dozvěděli o možnosti terapie Therasuit, kterou poskytuje rehabilitační Centrum Hájek a po dohodě jsem začala cvičit. Léčebný program se skládá z 5ti ozdravných dvoutýdenních pobytů a mezi tím ještě jedno denní cvičení každý týden. Po druhé dvoutýdenní terapii jsem si začala pomalu sedat a opatrně lézt. Na tuto terapii jezdím pravidelně už více než tři roky a už umím sedět, lézt, po bytě se posouvám po zadečku a venku jezdím na odstrkovadle, jen ty nožičky mě pořád neposlouchají a mamina mě musí nosit.
