Adámek se narodil jako zcela zdravé miminko v 37tt. Byl velmi klidné miminko, skoro neplakal a hodně se smál. Kolem druhého roku jsme si začali všímat ulpívání na stále stejných činnostech, nereagoval na oslovení, na děti, na věci, co se dějí kolem. Nesnesl změnu a nové prostředí. K tomu se přidalo problémové chování, afekty a sebepoškozování. Diagnóza zněla dětský autismus, těžká mentální retardace, koordinační porucha a obsedantně kompulzivní porucha. Adámkovi je šest let a dělá pokroky díky odborníkům ranné péče, školky a v neposlední řadě nás rodičů.Bohužel stále nenašel cestu ke svému mladšímu bráškovi a bere ho jako něco, co je mu na “obtíž".
Mireček se narodil v roce 2018 a již od počátku měl pomalejší vývoj. Říkali jsme si, že to bude v pořádku, jen v koutku duše byl strach a ten rostl zároveň s Mirečkem. Nyní má Mireček téměř tři roky a spolupráce se specialisty započala. Předběžná diagnóza zní PAS. Mireček nereaguje na oslovení, vyhýbá se očnímu kontaktu, nehraje si s hračkami, pouze fascinovaně posouvá předměty po podlaze.
Rozhodli jsme se tedy využít terapií a upevnit vztahy mezi oběma bratříčky.
