Sbírka ukončena:

Přídavný pohon HURT-e pro Libora

Vybráno 0 Kč 0 Kč
65 000 Kč
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přídavný pohon HURT-e pro Libora

Vybráno 0 Kč 0 Kč
65 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Libor Moulík
Datum přidání
23. 6. 2021

Liborovi v roce 2015 přišel o levou nohu. Je upoutaný na mechanický vozík. Moc by mu pomohl přídavný pohon.

Komu pomůžeme?

Dobrý den,

jmenuji se Libor Moulík a tímto bych vás chtěl poprosit o příspěvek na pomůcku k invalidnímu vozíku. Jedná se o přídavné zařízení, které by mi zajistilo lepší pohyblivost po Praze, kde momentálně žiji.

V roce 2010 se mi stal pracovní  úraz, spadl jsem ze střechy asi z 13 metrů přímo na beton. V roce 2015 jsem přišel o levou nohu a od té doby jsem na invalidním vozíku mechanickém.  Pohon na vozík by mi velmi pomohl v práci, usnadnil život a také by mi dovolil věnovat se lépe mým koníčkům, kterými jsou šipky, hra v petanque a rybaření. Momentálně žiji sám, už nikoho nemám. Žádnou rodinu, o kterou bych se mohl opřít a nikoho, kdo by mi pomohl. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu přídavného pohonu HURT-e, který stojí 65 000 Kč.

Kdyby se vybralo více peněz, tak určitě bych použil na zdravotní pomůcky, které jsou pro můj život potřebné, a kdyby se vybrala třeba poloviční částka tak bych ji použil na nákup odlehčeného mechanického vozíku.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat