Sbírka ukončena:

Bezpečná postel pro Matěje

Vybráno 0 Kč 2 740 Kč
45 000 Kč
 -
8 dárců
Celkem se zapojilo
343 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezpečná postel pro Matěje

Vybráno 0 Kč 2 740 Kč
45 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Markéta Švubová Kutláková
Datum přidání
15. 11. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den,

Mé jméno je Markéta, mám 48 let. Mám manžela Radka a dvě děti – Ondru (28 let) a Matěje (16 let). Náš syn Matěj se narodil s jednou ledvinou. Bohužel ta fungovala nedostatečně, což si vynutilo potřebu syna dialýzovat. V souvislosti s léčbou sepse pak Matěj nevratně ztratil sluch.  To sice mělo být řešeno kochleárním implantátem, ten však Matěj navzdory sebevětší snaze nosit odmítal. Matějovi sice byla tranplantována ledvina, tato je však ohrožena EBV virem.

Počet zdravotních problémů se zvyšoval v průběhu času. Kromě ztráty sluchu vytváří obrovskou propast v komunikaci mezi Matějem a jeho, byť i nejbližším okolím, přítomnost autismu, a to v atypické nízkofunkční formě. O Matěje musí být stále pečováno, přičemž pečující osoba musí být dostatečně fyzicky a hlavně psychicky odolná.

Komu pomůžeme?

S Matějem žijeme v rodinném domku. Náš život kopíruje den po dni podobnou šablonu. Čili Matěj se věnuje stále stejným aktivitám jako sledování několika televizorů současně, v obdobné hodiny se odebírá ke spánku apod. Můj život je spojen s mnohými omezeními. Musím se nacházet především na pohovce v obývacím pokoji a také bych se měla vyvarovat telefonátům, o nichž by syn věděl. Ty by jinak mohly vést k velkému záchvatu hněvu, rozbíjení předmětů apod.

Jakoby toho nebylo málo, osud nám naložil i další zdravotní problém v podobě epilepsie, která je však koneckonců pro osoby postižené poruchami autistického spektra spíše pravděpodobná než pro ostatní lidi. Matějovo chování je hodně problémové, a kromě sklonů k agresi u něj jde často pozorovat i autoagresivní chování, kdy ubližuje sám sobě. Samozřejmostí je, že v našem bydlišti upřednostňujeme nábytek se zakulacenými, neostrými hranami. Ostré hrany pak vybavujeme chrániči rohů.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Matěj by vzhledem ke svému přirozenému vývoji potřeboval novou postel. Výběr vhodné postele je ale mnohem složitější, než kdyby šlo o postel určenou pro zdravého kluka z jeho věkové kategorie. Postel musí poskytnout záruku, že se z ní Matěj nedostane a neudělá v nestřežené chvíli něco, co by mělo pro jeho či naše zdraví, případně majetek, fatální následky.

Dosud se například opakovaně stalo, že Matěj rozbil televizor, který současně vzhledem ke svým návykům vyžadoval. To si vyžádalo nemalé finanční nároky na už tak velmi zatížený rodinný rozpočet. Aby bylo zajištěno bezpečí Matěje, ostatních členů domácnosti i našich věcí, je třeba, aby měl Matěj postel vysokou, z tvrdého dřeva, vypolstrovanou. Aby šlo o postel, která kromě možnosti si kvalitně odpočinout poskytne záruku před útěkem z ní, a v níž si Matěj nebude moci sám nějak ublížit.

Je pro nás těžké odhadovat finanční náklady spojené s pořízením takové postele. Mělo by však jít, jak už bylo uvedeno výše, o postel z tvrdého dřeva, vysokou, vypolstrovanou. Očekáváme, že její cena se může pohybovat kolem 45.000,- Kč.

Pokud by se vybralo méně peněz, tak je použijeme na částečné financování postele. Pokud by se vybralo více peněz, tyto bychom použili na dovybavení pokoje speciálním nábytkem se zbroušenými hranami a dalšími vlastnostmi, které zaručí maximální bezpečí syna Matěje.

Budeme vděční za příspěvek jakékoli výše, která by nám pomohla financovat výše popsané účely.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
90 Kč  •  13. 1. 2022 12:51
Laskavý dárce
300 Kč  •  11. 1. 2022 10:29
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  10. 1. 2022 11:56
Laskavý dárce
500 Kč  •  25. 12. 2021 13:33
Velkorysý dárce
200 Kč  •  15. 12. 2021 10:32
Štědrý dárce
250 Kč  •  13. 12. 2021 13:00
Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 12. 2021 21:42
Milý dárce
100 Kč  •  12. 12. 2021 9:53

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat