Sbírka ukončena:

Pomozte společně s Karolínou Krézlovou Salse a vyražte s ní na koně!

Vybráno 0 Kč 90 118 Kč
150 000 Kč
 -
163 dárců
Celkem se zapojilo
553 Kč
Průměrná výše daru
8 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte společně s Karolínou Krézlovou Salse a vyražte s ní na koně!

Vybráno 0 Kč 90 118 Kč
150 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jaroslava Vránová
Datum přidání
20. 5. 2021
Poslední aktualita

22. 7. 2021 9:37

Děkujeme!!!

Milí dárci,
ráda bych vám z celého srdce chtěla moc poděkovat za finanční pomoc a za pomoc se sdílením našeho příběhu.

Nikdy by mě nenapadlo že se najde tolik hodných lidí, kterým náš osud není lhostejný. Jste úžasní a já si toho velice vážím! 

Salsa je již třetím týdnem v domácím ošetření a i přes pooperační klidový režim plná chuti do života, za což jsme neskutečně vděční.

Doufáme, že to nejhorší už máme za sebou a Salsa se bude moci už jen radovat ze života.

Ještě jednou moc děkujeme! 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Sbírka je určena pro mou dvouletou kobylku jménem Salsa Dancing, která se od loňského podzimu potýká s neustálými zdravotními problémy a s tím spojenou dlouhodobou léčbou antibiotiky. A však doposud žádné vyšetření neukázalo s jakým problémem se potýkáme. Naší poslední šancí je laparoskopická operace na klinice, kde by se mohl najít problém se kterým Salsa už tak dlouho dobu bojuje a mohl by se začít léčit.

Teď se dostávám k jádru věci, celou dobu jsem vše zvládla financovat sama s podporou rodiny. Ale bohužel už finance dochází a všichni co se pohybují kolem koní ví, jak finančně náročné jsou všemožné léky a léčby našich miláčků. Moc bych si přála, aby si Salsa s námi užila mnohem víc než její momentálně pouhé dva roky na tomto světě. Je ohromná bojovnice, navzdory všemu špatnému nám denně oplácí veškeré úsilí už jen tím, že je.

Proto bych vás chtěla požádat o pomoc, protože já sama už to nezvládnu.

Děkuji všem za jakoukoliv pomoc.

Komu pomůžeme?

Na podzim loňského roku Salsa začala mít zdravotní problémy, které se projevovaly zvýšenou teplotou, nemohla se pořádně vyprázdnit a byla velmi apatická, po příjezdu paní veterinářky se řešila možná kolika, poté ucpání střev a nakonec možnost přítomnosti nějakého abscesu ve střevě. Přes veškeré úsilí naší paní veterinářky jsme poprvé navštívily kliniku v Heřmanově Městci kde zjistili, že opravdu se jedná o útvar v okolí recta o rozměru 10X15cm, který se začal léčit. V prosinci po dobrání antibiotik se opět zdravotní stav zhoršil a opět se objevily vysoké teploty a apatičnost. Tudíž jsme se opět vydaly na výlet na kliniku, kde proběhla spousta vyšetření včetně endoskopického vyšetření horních cest dýchacích a rentgen plic, odběry krve. Všechny vyšetření bez nálezu, absces který ve střevech byl, již byl vyléčen. Opět byla nasazena léčba antibiotiky a Salsa byla propuštěna do domácí péče. Vše vypadalo už v pořádku, byla bez teplot a v plné síle. Po třech měsících užívání antibiotik se vysadila a vše bylo dobré, stále žádné teploty a všichni jsme mysleli že už máme vše za sebou a bude to konečně dobré.

Po šesti týdnech se opět objevily teploty okolo 40°C, po domluvě s veterinářkou jsme opět odjížděly zpět na kliniku. Po všemožných vyšetřeních je závěr takový: zánět pobřišnice, nebo absces v okolí hlavy slepého střeva ale nemohou být prý vyloučeny další lokalizace v dutině břišní. Žaludeční vředy následkem dlouhodobé léčby.

Prognóza onemocnění je opatrná a recidiva (vrácení) se nemůže bohužel vyloučit.

Od poslední návštěvy na klinice je Salsa na trojkombinaci antibiotik, po změně antibiotik na šetrnější variantu pro její tělo opět reagovala teplotami 39,8°C. Museli jsme bohužel vrátit kombinaci antibiotik z kliniky a tak kobylce jsou již čtvrtým týdnem podávána antibiotika denně injekcemi do žíly. Tato kombinace bohužel není dlouhodobě udržitelné řešení z důvodu negativního dopadu na její tělo. Naší poslední a jedinou nadějí je laparoskopická operace která by ukázala s jakým problémem se potýkáme a mohli bychom ho dále řešit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu operace na veterinární klinice, léky a následnou veterinární péči.

V případě že se nevybere celá částka, pokryje se částečně operace, popřípadě na další veterinární úkony.
V případě že bychom všechny peníze nevyužili ráda bych pomohla někomu kdo je v tak tíživé situaci jako je tomu u nás.

Co můžete získat?

Karolina Krézlová je půvabná herečka, zpěvačka, moderátorka a modelka. Miluje přírodu a zvířata. Karolína má 5 koní a tak se rozhodla stát se patronkou sbírky pro kobylku Salsu, jelikož sama dobře ví, jak může být péče o koně náročná a nákladná. 

Jednoho z vás, který sbírku podpoří, vezme Karolina na koně. Stačí do poznámky napsat, proč byste měli tento zážitek získat právě Vy.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 7. 2021 9:37

Děkujeme!!!

Milí dárci,
ráda bych vám z celého srdce chtěla moc poděkovat za finanční pomoc a za pomoc se sdílením našeho příběhu.

Nikdy by mě nenapadlo že se najde tolik hodných lidí, kterým náš osud není lhostejný. Jste úžasní a já si toho velice vážím! 

Salsa je již třetím týdnem v domácím ošetření a i přes pooperační klidový režim plná chuti do života, za což jsme neskutečně vděční.

Doufáme, že to nejhorší už máme za sebou a Salsa se bude moci už jen radovat ze života.

Ještě jednou moc děkujeme! 

6. 7. 2021 8:54

Novinky od Salsy

Vzhledem k dlouhodobému zatížení organismu antibiotiky byla Salsa již dne 31. 5. převezena na kliniku v Berlíně, kde byla naplánovaná laparotomická operace, která měla vyřešit náš dosud nevyřešitelný problém. Po převozu na kliniku a opětovném vysazení antibiotik se opět dostavily teploty 40 ° C, krevní obraz ukazoval mírnou leukocytózu, vzorky stolice byly odeslány k parazitologickému vyšetření které nevykazovalo žádné abnormality. Byla diagnostikována hnisavá peritonitida neznámého původu.
4. 6. Proběhla operace při které byla dutina břišní normální. Po operaci následně pokračovala v užívání antibiotik a jevila se dobře a bez teplot. Po vysazení antibiotik se opět dostavila horečka a tak se musely začít antibiotika znovu podávat. Proto jsme se společně s veterináři rozhodli pro druhou operaci abychom mohli vyloučit další možné místa kde by se mohl problém nacházet. Dne 14. 6. Salsa podstoupila laparoskopickou operaci a ani tato operace nepoukázala na jakékoliv abnormální nálezy. V mezičase se u Salsy projevilo špatné hojení ran po laparotomickém zásahu které bylo opět doprovázeno horečkou a leukocytózou v krevním obrazu.
21. 6. byly Salse vysazeny antibiotika a naštěstí se horečky nedostavily a krevní obraz vykazoval normální hodnoty.
Po dlouhém měsíci nejistoty a obrovského strachu o život naší Žížalky byla 1. 7. propuštěna z kliniky. Kobylka dokazuje že je obrovská bojovnice a vypadá každým dnem lépe a drží se bez teplot. Momentálně nás čeká dlouhá rekonvalescence, ošetřování ran po operaci, několika měsíční klid na boxu a hlavně doufat že ať už to bylo cokoliv snad už bude jenom lépe.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
55 Kč  •  18. 7. 2021 20:47
Štědrý dárce
60 Kč  •  10. 7. 2021 9:26
Dobrosrdečný dárce
3 300 Kč  •  2. 7. 2021 19:59
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  28. 6. 2021 17:10
Milý dárce
100 Kč  •  28. 6. 2021 11:31
Macikmazik
200 Kč  •  25. 6. 2021 21:39
Přeji brzké uzdravení
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 6. 2021 14:45
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 6. 2021 16:11
Laskavý dárce
500 Kč  •  18. 6. 2021 14:44
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  18. 6. 2021 14:37
Velkorysý dárce
100 Kč  •  17. 6. 2021 22:09
Katka Hrehorová
100 Kč  •  17. 6. 2021 10:24
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  16. 6. 2021 12:57
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 6. 2021 21:16
Dasa
1 000 Kč  •  15. 6. 2021 19:31
Drzim palce II ♥️
Marcela a Honzík
1 000 Kč  •  15. 6. 2021 14:07
Přejeme kobylce, aby bylo konečně nalezeno, co ji trápí a aby se uzdravila a užívala si krásný život bez otravných problémů. Ať při Tobě stojí velké štěstí kobylko...
DobroDárce
20 Kč  •  13. 6. 2021 17:23

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak získat netradiční zážitek?

Ve spolupráci se zakladateli sbírek a patrony vymýšlíme pro dárce coby poděkování možnost získat netradiční zážitek.

Kdo může netradiční zážitek získat?

Děkujeme všem dárcům. Nejraději bychom odměnili všechny, to ale bohužel není možné. Napište nám, proč byste měl/a netradiční zážitek získat právě vy. Náš tým Donio vybere ze všech zaslaných odpovědí tu nejzajímavější, nejoriginálnější. Pokud se chcete ucházet o netradiční zážitek, stačí zaškrtnout „Chci soutěžit o netradiční zážitek“ při zadávání příspěvku.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat