Komu pomůžeme?
Nie je hanba napísať to, keď sa človek ocitne na dne a bez financií. Každý príbeh má svoj začiatok a ten môj Vám skúsim prerozprávať. Som 38ročná slobodná mamička. Prešla som si v živote veľmi veľa. Veľmi ma to bolí pri srdci, ked človek odsudzuje toho druhého, od malička som bola veľmi dobre vychovávana tak ako ma vychovali moji nebohí rodičia. Som veriaca a verím v Pána Boha- Modli sa a dúfaj, nezúfaj si.
Môj príbeh sa začal nezvyčajne. Moji biologickí rodičia o mňa od začiatku nejavili záujem, takmer som zomrela na silný zápal pľúc, keby ma od nich nebola odviedla sociálka. Tak som sa ocitla v detskom domove. Našťastie tam zavítali bezdetní manželia, ktorí si ma hneď zamilovali, stala som sa ich adoptívnou dcérou. Prežila som s nimi najkrajšie roky môjho života. Milovali ma po celý svoj život a som im za ich lásku nesmierne vďačná. Otecko mi však zomrel, keď som mala 14 rokov a mamička pred 8 rokmi. Je mi za ňou veľmi smutno, žiaľ vnučky sa nedožila. A tiež sa mi bez nich žije ťažšie. Po jej smrti som sa psychicky zrútila. Nevedela som, čo robiť – chýba mi materinské objatie, rada, láska.
Keď som otehotnela, nevedela som o tom, no cítila som sa veľmi zle – silné búšenie srdca, malátnosť, pocity na odpadnutie. Spočiatku som nevedela, čo sa so mnou deje, až potom sa potvrdilo moje tehotenstvo. Pravidelne každé 2 týždne som navštevovala gynekológa, ktorý mi však jedného dňa povedal, že moje dieťatko nerastie a nebije mu srdiečko. Nechápala som to, keďže dovtedy bolo všetko v poriadku. Hneď ma objednal na chirurgický zákrok, (vyčistenie maternice). Veľmi som sa bála. Pred zákrokom mi však ešte jedna gynekologička urobila ultrazvuk a tam sa ukázalo, že je všetko v poriadku. Od šťastia som začala veľmi plakať. Teraz som slobodnou mamičkou s nádhernou 7 ročnou dcérkou Karinkou, o ktorú sa riadne starám. Naše šťastie však zahmlievali rôzne problémy. Po narodení jej zistili, že má zrastené obličky. Od 4. mesiaca jej diagnostikovali diagnózu Q650 – jednostranné vykĺbenie bedrového kĺbu. Už som si myslela, že sa zrútim. Moje milované dievčatko Karinka zvládla všetko výborne. Moje dievčatko bolo, je aj bude pre mňa najdôležitejšie na svete, ako pre každú milujúcu mamičku. Karinka chodí už do 1 triedy základnej školy. Deti by nemali poznať bolesť. Patrí do sveta dospelých. Môj mesačný príjem je 320€ nakoľko pracujem na polovičný úväzok. S výplaty poplatím mesačné náklady a ostane nám 20€ na živobytie. Som z toho veľmi zúfalá a nešťastná, na pokraji so silami.
