Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Lence, aby mohla zase dýchat

Vybráno 0 Kč 175 679 Kč
160 000 Kč
 -
423 dárců
Celkem se zapojilo
415 Kč
Průměrná výše daru
12 740 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Lence, aby mohla zase dýchat

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lenka Postavová
Datum přidání
28. 3. 2021
Poslední aktualita

28. 9. 2021 18:17

Jste úžasní!

Z celého srdce bych ráda poděkovala všem, kteří přispěli a pomohli mi tak lépe bojovat s vážným zdravotním stavem. Konečně dorazily i baterie z USA.

Ještě jednou každému z Vás, kdo přispěl, srdečně děkuji.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Jsem Lenka a mám vážně nemocné plíce. Mé onemocnění vyžaduje časté a dlouhodobé napojení na desetilitrový kyslíkový dýchací přístroj, který pak jede ve dne i v noci, bez jakéhokoliv pauzy či odpočinku. Můj starý kyslíkový dýchací přístroj dostává velice zabrat a nyní mi pomalu odchází. Obracím se na vás se zoufalou prosbou o pomoc se zafinancováním desetilitrového kyslíkového dýchacího přístroje AirSep Intensity 10 l v plné výši 71 050 Kč (v této ceně je i uhlíkový filtr, patnáctimetrová kanyla a propojovací adaptér kanyly).

Komu pomůžeme?

Vše začalo tím, že jsem se narodila velmi předčasně – byla jsem nejmenší dítě v někdejším Východočeském kraji, které se podařilo udržet naživu. Všechny orgány a celý organismus byly těžce nevyzrálé. Mé mamince hned po porodu řekli: „Maminko, tohle dítě to nepřežije.“ Nějakým zázrakem jsem však přežila, nicméně těžce nevyzrálé orgány a organismus si vybraly svou daň v podobě závažného zdravotního stavu, se kterým se celý život potýkám.

Léčím se nejen s vážně nemocnými plícemi – protože jsem se narodila ve 24. týdnu těhotenství a v plicích mi chyběla látka zvaná surfaktant, plíce to poznamenalo po zbytek života s tím, že mám již řadu let těžkou katastrofickou refraktivní obstrukci (otok) plic a kyslík potřebuji k dýchání, ale i s imunodeficitem na imunoglobulinech, malasimilačním syndromem a celiakií (se kterou souvisí finančně náročná bezlepková dieta), prodělala jsem kwashiorkor (jsem trvale na umělé výživě k bezlepkové stravě – měřím něco málo přes 140 cm a vážím přes 30 kg, přestože jsem dospělá), dále se potýkám s diabetem 1. typu na inzulinové pumpě, Bartterovým syndromem, polyneuropatií…

Prodělala jsem také operaci nádoru velikosti fotbalového míče v břišní dutině. Vzhledem k imunodeficitu a vážně nemocným plicím trpím velmi častými infekcemi dýchacích cest, kvůli kterým užívám velmi často kombinaci různých antibiotik a systémových antimykotik (např. Sporanox roztok apod.). Celý život užívám hromadu léků a to, co dostávám od státu, padne na léčbu (spousta léků, inhalací, nebulizací a dechových rehabilitací – viz. foto). Má léčba je finančně velmi náročná i proto, že nestrávím tablety a vážím pod 40 kg, tím pádem všechny léky musím dostávat v pediatrické formě (tzn. většinou ve formě sirupů, což se také značně projevuje na doplatcích za léky). Protože jsem v invalidním důchodu (3. stupeň invalidity), odkázána na péči okolí (ve 3. stupni, ZTP/P), nemám možnost si na přístroj vydělat, ani nemám možnost si na něj jakkoli našetřit, protože vše, co dostávám od státu, často padne na léčbu, a rodiče jsou již v důchodu. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré prostředky bych použila na zafinancování kyslíkového dýchacího přístroje AirSep Intensity 10 l, který by mi pomohl přežít.

Pokud by se náhodou, díky Vám, podařilo vybrat více, peníze by byly použity na finančně nákladnou léčbu (léky/speciální strava), neboť každý měsíc mi rodiče v lékárně vyzvedávají celou přepravku léků, případně i na provoz kyslíkového dýchacího přístroje, nebulizátor (s nebulizátorem každý den nebulizuji ACC injekt, solný roztok, léky na rozšíření průdušek, popř. antibiotika při zánětu plic, bez nebulizátoru nedostanu potřebné léky do plic a potřebuji je tam dopravovat každý den, aby nedošlo k úplnému uzávěru průdušek z důvodu obstrukce, bohužel při extrémní dušnosti může být průběh fatální), baterie do mobilního kyslíku.

Často si říkám, že ta cena za život je až příliš velká. Takže pokud se najdou hodní lidé, kteří mi budou ochotni pomoci, nejenom, že mi to pomůže přežít, ale též mi to hodně usnadní život a za tuto pomoc budu tak vděčná, že se to ani nedá vyjádřit slovy!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

28. 9. 2021 18:17

Jste úžasní!

Z celého srdce bych ráda poděkovala všem, kteří přispěli a pomohli mi tak lépe bojovat s vážným zdravotním stavem. Konečně dorazily i baterie z USA.

Ještě jednou každému z Vás, kdo přispěl, srdečně děkuji.

7. 8. 2021 18:06

Srdečné poděkování

Ráda bych z celého srdce poděkovala každému z vás, kdo jste mi přispěl, protože právě díky Vám se podařilo zafinancovat také AirSep Intensity 10 L, který konečně po dlouhé cestě z USA lodí přes Německo dorazil ke mně.

Na kyslíku trávím spoustu času pokaždé, když se dýchání zhorší. Stabilizace dýchání z těžkého otoku plic vzhledem k tomu, že již mám rezistenci na záchranné léky, které nechtějí zabírat, trvá celé měsíce. Většinou tři čtvrtě roku až rok nepřetržitě na kyslíku. A po pár měsících relativního zlepšení znovu. Z tohoto důvodu je pro mě AirSep Intensity 10 L nezbytný a všem ještě jednou z celého srdce děkuji.

Jakmile dorazí také pět baterií do mobilního kyslíku AirSep Eclipse 5, určitě na Vás nezapomenu a také vložím poděkování s fotografiemi.

Bohužel zatím všichni výrobci baterií mají obrovské problémy s dodávkami nějakých částí do baterií, proto mi přijdou až dodatečně. Budeme doufat, že to nebude trvat příliš dlouho.

26. 6. 2021 12:59

Moc děkuji!!!

Milí dárci,


díky Vám mi domů poštou dorazil PARI e-Flow. Jedná se o membránový nebulizátor, který umožňuje velice efektivní a hlavně rychlou nebulizaci, že pak nemusím nebulizací trávit každý den celé hodiny, což je úžasná pomoc. Proto bych Vám z celého srdce ráda poděkovala za usnadnění mého každodenního běžného života. Včera jsem už s PARI e-Flow poprvé nebulizovala a radost byla nepopsatelná. ♥


DĚKUJI! DĚKUJI! DĚKUJI! ♥

21. 6. 2021 14:56

JSTE OPRAVDU SKVĚLÍ – PODĚKOVÁNÍ VŠEM, KTEŘÍ POMOHLI ♥

Lidé dobří, díky Vám všem, kteří jste přispěli do mé sbírky, jsem si již mohla pořídit pediatrický oxymetr, čističku vzduchu a zvlhčovač vzuchu. Stále ještě čekám na dodání PARI e-Flow s dětskou maskou, AirSep Intensity 10 L a pěti baterií do mobilního kyslíku. Zatím vkládám fotografie pediatrického oxymetru, čističky a zvlhčovače vzduchu, které mám již díky Vám doma, za což z celého srdce děkuji. ♥

28. 5. 2021 12:27

Nedokáži slovy ani vyjádřit svoji vděčnost ♥

Z celého srdce bych ráda poděkovala Doniu a všem, kdo se podíleli na mé sbírce – ať už peněžitě nebo sdílením. Bylo to velké překvapení, čeho je lidská dobrosrdečnost schopna. Vidět u darů jména a úžasné osobní vzkazy mne zahřálo u srdíčka. Jsem nesmírně vděčná nejen za Vaše příspěvky, ale i za slova podpory. Celá rodina si Vaší pomoci a podpory nesmírně vážíme, protože věškerá dýchací technika, kterou si budu moci díky Vám pořídit, nejenom mně ale i celé naší rodině velmi usnadní běžný život.

Ještě jednou každému z Vás z celého srdce děkuji, děkuji, děkuji! ♥


Lenka

3. 5. 2021 12:46

Jsem vám vděčná

Lidé dobří,

z celého srdce bych ráda poděkovala každému z Vás, kdo přispěl. Díky každému z Vás se podařilo vybrat neuvěřitelných 160 000 korun na dýchací techniku, za což ještě jednou srdečně děkuji. ♥

Protože však léčba je finančně velmi nákladná, rozhodla jsem se ve sbírce pokračovat dál, a to z toho důvodu, že každý měsíc nechávám v lékárně na doplatcích za léky až 23 000 korun a za kúry imunoglobulinů doplácím pravidelně pokaždé kolem 13 000 korun.

Kolikrát se tedy měsíčně dostávám i na částku přesahující 35 000 korun.

Proto vše, co se vybere navíc, bude použito na finančně velmi nákladnou léčbu.

Za další případnou podporu a pomoc z celého srdce děkuji. ♥

9. 4. 2021 16:52

Aktualita

Moc ráda bych z celého srdce poděkovala všem, kteří mi pomohli přispět na kyslíkový dýchací přístroj. Vaší pomoci si nesmírně vážím, protože pro mě znamená cenu života. ♥

Vy všichni, co jste přispěli, mi pomáháte nejenom dýchat, ale i přežít. Ještě jednou z celého srdce děkuji. ♥


Protože mi odchází nebulizátor a potřebuji nový a pořizovací cena je cca 30 000 korun, a protože bych ráda s kyslíkem byla mobilní, potřebuji do mobilního kyslíku, který již mám, baterie. Bohužel jedna baterie stojí cca 15 000 korun a těch baterií pro mobilitu (např. abych zvládla cestu do Prahy k lékaři) je potřeba 8 až 10. Z toho důvodu jsem se rozhodla sbírku navýšit a doufám, že se najdou hodní lidé ochotní pomoci stejně jako dosud. Za každou pomoc jsem velmi vděčná a velice si jí vážím!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
3 000 Kč  •  27. 5. 2021 11:44
DobroDárce
100 Kč  •  25. 5. 2021 9:47
Velkorysý dárce
100 Kč  •  12. 5. 2021 15:34
Velkorysý dárce
100 Kč  •  12. 5. 2021 13:38
Štědrý dárce
500 Kč  •  12. 5. 2021 1:45
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 5. 2021 23:11
Laskavý dárce
200 Kč  •  11. 5. 2021 22:34
Dobrosrdečný dárce
1 500 Kč  •  11. 5. 2021 20:50
Milý dárce
200 Kč  •  11. 5. 2021 20:42
Velkorysý dárce
100 Kč  •  11. 5. 2021 20:24
DobroDárce
150 Kč  •  11. 5. 2021 19:07
Žijte dlouho a blaze.
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 5. 2021 18:34
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 5. 2021 13:44
Dárce, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  6. 5. 2021 22:23
Velkorysý dárce
500 Kč  •  6. 5. 2021 11:27
DobroDárce
1 000 Kč  •  5. 5. 2021 15:26
Štědrý dárce
100 Kč  •  3. 5. 2021 15:33
DobroDárce
500 Kč  •  3. 5. 2021 12:50

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat