11 ročný pes Leo je naše najväčšie zlatíčko, ktorého nadovšetko milujeme. V prosinci minulého roku sme si na prechádzke všimli, že mu zadnú časť tela začalo ťahať do jednej strany. Leo podstúpil RTG vyšetrenie na klinike v našom meste a bohužiaľ sa potvrdil kolaps medzistavcovej štrbiny so spondylózou.
Stavce mu tlačia na miechu a spôsobujú neurologické príznaky. Bolo nám v tom čase navrhnuté aj MRI vyšetrenie, ale bohužiaľ sme si ho nemohli dovoliť, keďže sme obaja študenti. Napriek tomu sme s Leuškom chodili na magnetoterapiu, infúzie a podávali sa mu lieky od bolesti a na zápal. V lete sme s ním začali chodiť na rehabilitácie do IdealDogu v Brne, kde aj študujeme. Kúpili sme mu taktiež špeciálny postroj, ktorým mu pomáhame na prechádzkach, keďže sa už bohužiaľ nevie pri vyprázdňovaní sám udržať na nohách.
Na MRI sme si našetrili až nedávno a 8. 12. 2021, na svoje narodeniny, Leuško absolvoval toto vyšetrenie v NeuroVete v Trenčíne na Slovensku. Bola nám odporučená operácia, pretože bez nej by sa Leuškov stav rapídne zhoršil a skončil by nakoniec ochrnutý na vozíku.
