Úspěšně vybráno:

Podpořili jste autistického Eliáška

Vybráno 0 Kč 15 000 Kč
14 500 Kč
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
1 250 Kč
Průměrná výše daru
8 228 Kč
Nejvyšší dar
63 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořili jste autistického Eliáška

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Rodiče Eliáška – Julius a Martina
Datum přidání
1. 10. 2020
Poslední aktualita

30. 12. 2020 10:36

Eliášek už má houpací křesílko

Eliášek už má houpací křesílko a moc si ho užívá. Posíláme fotku! :)

Moc všem dárcům ze srdce děkujeme,

Julius Jano

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Náš malý Eliášek je autisa, který nemluví a ani se sám nenají. Také trpěl nedoslýchavostí, po odstranění mandlí se ale jeho sluch zlepšil. 

Poslední dobou nechtěl pít, jíst a moc se trápil. Celé dny plakal, až nás napadlo zkusit zavolat zubařovi a objednat ho. U zubaře jsme se dozvěděli, že má problémy se zoubky, proto se tolik moc trápí. Zubařka říkala, že odhaduje léčbu Eliáškových zubů na částku až 30 000 Kč. Je to pro nás hodně peněz, a proto vás prosíme o pomoc.

Komu jste pomohli? 

Ahoj jak se máš?“ Je to normální otázka, jakou se dá navázat jakýkoliv rozhovor. Všichni ji známe a občas ji používáme. Jak na ni odpovědět? Není to vždy jednoduché, záleží na tom komu odpovídáme a jak moc chceme být upřímní. Já bych na tuto otázku odpověděl, máme se docela dobře, ale není to jednoduché. Narodil se nám chlapeček, u kterého se nejdříve projevila nedoslýchavost středně těžkého typu, a zhruba od jeho dvou let víme dvě věci. Náš Eliášek je autista a čeká ho operace srdce.

Nedoslýchavost se vyřešila operačním zákrokem, ale ty dvě těžké diagnózy zůstaly a my jako rodina se s tím učíme žít. Máme i dvě starší děti, dvanáctiletou Jůlinku a devítiletého Júlečka. Svého brášku milují a jako rodina jsme se semknuli a udělali pro našeho broučka maximum, aby byl v bezpečí.

Není to vždy jednoduché, my dospělí se moc nevyspíme, protože náš Elí nám neumí dát najevo jinak, než pláčem, že se něco děje, často propláče týdny i měsíce. Ale když je vše v pořádku je to usměvavý andílek, který miluje dobré jídlo, hudbu a společnost svých sourozenců.

V poslední době Elí najednou nechtěl jíst ani pít, například přišel k ledničce, dostal nějakou dobrotu, rozplakal se a pustil ji. Měli jsme podezření na bolest zoubků. On si totiž nenechá sáhnout do úst a čištění zubů je vždy velký problém.

Náš zubní lékař o Eliáškově autismu ví, a protože Elí nespolupracuje, bude mu muset ošetření zubů provést v celkové anestezii. Předběžný odhad je až třicet tisíc korun. To si momentálně nemůžeme dovolit, a zároveň si nemůžeme dovolit čekat. Zažil jsem bolesti zubů a umím si představit, jak Eliášek trpí. 

Prosím pomozte nám, aby se z Eliáška opět stal usměvavý kluk.

„Děkuji vám všem, kteří dočetli až sem. Teď už víte, jak se mám,“ Táta

Na co konkrétně byly peníze ze sbírky použity?

Peníze ze sbírky měly být původně použity na opravu zoubků Eliáška, který s nimi má problémy a zubař by mu vší silou pomohl, aby už ho nebolely.  Odhadná částky opravy zoubků s anesteziologem vycházela na 30 000 Kč. 

Eliášek nakonec bude moci podstoupit opravu zoubků zdarma, protože se na nás obrátili dobří lidé a poskytli nám kontakt na obličejovou a zubní chirurgii, kde Eliáška ošetří a bude to proplaceno ze zdravotního pojištění.

Peníze ze sbírky bychom použili na nákup závěsného houpacího křesla, protože náš brouček se jako skoro každý autista rád houpe a často je to jediný prostředek k uklidnění a často v něm usíná. Zatím máme jen houpací lehátko pro miminka které už dosluhuje.

Odkaz na křeslo, které chceme za vybrané peníze pořídit:

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 12. 2020 10:36

Eliášek už má houpací křesílko

Eliášek už má houpací křesílko a moc si ho užívá. Posíláme fotku! :)

Moc všem dárcům ze srdce děkujeme,

Julius Jano

7. 12. 2020 11:23

Poděkování dárcům

Kde bych měl začít, jak dostatečně vyjádřit vděčnost? V této nelehké době jste mi dodali mnohem více než příspěvek pro našeho Eliáška. Dodali jste mi naději, že i když prožíváme a společně procházíme touto dobou koronaviru, přesto jsou zde lidé kteří mají soucitné srdce a myslí na druhé.

V minulém roce jsem byl oceněn za pomoc při záchraně dvou lidí při nepěkné dopravní nehodě. Když jsem přebíral ocenění „Gentleman silnic“ už tenkrát jsem říkal, že pomáhat má smysl.

Moc vám všem děkuji za vaši pomoc.  Nezapomenu. 
Vděčný táta Eliáška. 

12. 10. 2020 14:30

Změna účelu sbírky

Milí dárci, máme pro vás důležitou informaci. Eliášek nakonec bude moci podstoupit opravu zoubků zdarma, protože se na nás obrátili dobří lidé a poskytli nám kontakt na obličejovou a zubní chirurgii, kde Eliáška ošetří a bude to proplaceno ze zdravotního pojištění.

Peníze ze sbírky bychom použili na nákup závěsného houpacího křesla, protože náš brouček se jako skoro každý autista rád houpe a často je to jediný prostředek k uklidnění a často v něm usíná. Zatím máme jen houpací lehátko pro miminka které už dosluhuje.

Chtěli bychom pro Elího toto závěsné křeslo, protože je velké dá se v něm ležet i spát. Nemuseli bychom ho tak často přenášet a tím jej budit. Celkem vyjde na 14 500 Kč.

Děkuji za vaši srdečnou podporu i pomoc. Jsem moc vděční za našeho Eliáška.

Táta

Odkaz na křeslo, které chceme za vybrané peníze pořídit:

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Romana
500 Kč  •  1. 12. 2020 14:01
Pro Tebe Eliášku. Ať Bůh žehná celé rodině.
Janina☘️
8 228 Kč  •  27. 11. 2020 23:38
Křeslo bude od Ježíška, Eliášku 😘
Milý dárce
100 Kč  •  27. 11. 2020 23:26
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 10. 2020 16:48
Štědrý dárce
500 Kč  •  15. 10. 2020 19:37
Milý dárce
300 Kč  •  8. 10. 2020 23:39
Milý dárce
1 000 Kč  •  5. 10. 2020 10:27
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  4. 10. 2020 15:36
Štědrý dárce
272 Kč  •  3. 10. 2020 7:33
Kdosi...
2 000 Kč  •  3. 10. 2020 6:22
Povede se to!
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  1. 10. 2020 18:44
Milý dárce
300 Kč  •  1. 10. 2020 16:46

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat