Sbírka ukončena:

Pomozme Awoyeye s úhradou operace

Vybráno 0 Kč 16 200 Kč
26 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
2 314 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
90 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Awoyeye s úhradou operace

Vybráno 0 Kč 16 200 Kč
26 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Renata Vikartová
Datum přidání
20. 1. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Jsem Renata Vikartová a snažím se pomoci přátelům z Nigerie, hlavně jejich mamince u které se najednou projevila vážná dědičná nemoc srdce a bez operace, nemá šanci na život. Poznala jsem jejího syna před lety, kdy ještě žil jeho tatínek. Pak jme si občas psali a když zemřela moje maminka, tak jsem na tom byla velmi špatně a hledala jsem psychickou pomoc a její syn mně psal úžasně a postavil mně na nohy, pak mně říkal, jak maminku odvezli do nemocnice a jak jí hrozně miluje a nemají peníze na operaci.

A jelikož jsem to sama prožila, tak vím jaká je to rána, když vám zemře maminka, kterou milujete a proto se jim snažím touto cestou pomoci.

Komu pomůžeme?

Paní Awoyeye Abosede Funmilayo z Nigerie, její syn musel zavolat záchranku a udělalo se jí špatně, odvezli jí sice do nemocnice, ale jelikož nemají žádné peníze, tak pani leží sice v areálu, ale nějakém přístavku. Aby měla nárok na nemocniční lůžko, tak se musí nemocnici na pokladně zaplatit alespoň záloha. Pani má tři děti, prodávala ovoce a pomáhala dětem, ale práce tam není, tak jsou bez prostředků.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na hospitalizaci, transfuzi, operaci a následnou péči po operaci a léky. Pokud bude vybrána větší částka, tak na vitamínové doplňky, další léky a lepší jídlo po operaci paní. Pokud nebude vybrána celá částka, tak nevím a bude se muset shánět dál, jelikož po operační péče je neméně důležitá, aby pani mohla dál pracovat a podporovat rodinu, jelikož otce již nemají, ten zemřel a veškerá péče zůstala na mamince rodiny.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Martina P.
3 000 Kč  •  28. 3. 2022 14:14
Hodně zdraví, Awoyeye!
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  11. 2. 2022 17:50
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  9. 2. 2022 19:50
Dárce, který je pro každou dobrost
3 000 Kč  •  27. 1. 2022 22:14
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 1. 2022 21:01
Milý dárce
3 000 Kč  •  22. 1. 2022 10:11
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  21. 1. 2022 13:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat