Sbírka ukončena:

Společnosti MOLITAN a.s. a MORAVIA COMFORT s.r.o. pomáhají svým zaměstnancům

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
1 750 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Společnosti MOLITAN a.s. a MORAVIA COMFORT s.r.o. pomáhají svým zaměstnancům

Vybráno 0 Kč 7 000 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Libor Gergel
Datum přidání
29. 7. 2021

Společnosti MOLITAN a.s. a MORAVIA COMFORT s.r.o. jsou přední zaměstnavatelé v břeclavském regionu. Několik našich zaměstnanců bylo postiženo ničivým tornádem dne 24. 6. 2021, během krátké chvíle přišli o část svých domovů – v podobě zbořených střech či celých domů. V průběhu prvních dnů jsme se zapojili do pomoci, avšak i nadále cítíme potřebu jim být nápomocni v získání finančních prostředků, které by jim pomohli znovu obnovit své domovy.

Proto jsme se rozhodli založit tuto pomoc, jejíž výtěžek obdrží naši zaměstnanci, kteří byli živelnou katastrofou postiženi.

Děkujeme za každý příspěvek!

Komu pomůžeme?

Pomoc je určena pro zaměstnance společností MOLITAN a.s. a MORAVIA COMFORT s.r.o., kteří byli přírodní katastrofou zasaženi nejvíce. Víme, jaké škody na majetku byli těmto zaměstnancům živelnou katastrofou způsobeny. V závislosti na výši částky, která se vybere, rozhodneme o alokaci prostředků, které budou zohledňovat rozsah škod jednotlivých zaměstnanců.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané finanční prostředky budou v plné výši a adresně využity tam, kde jsou potřeba nejvíce, tj. na opravu domovů, pronájmů či pořízení základních věcí běžné osobní potřeby co umožní našim zaměstnancům co nejrychlejší návrat do běžného života.

Pomoc bude konkrétně určena Daně Billové, Janě Hlavenkové, Liborovi Bláhovi a Miloslavu Poláchovi. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Ondra
2 000 Kč  •  9. 8. 2021 15:45
Jarmila
2 000 Kč  •  6. 8. 2021 13:08
Myslím na vás!
Milan
2 000 Kč  •  3. 8. 2021 16:29
Držte se!
Milý dárce
1 000 Kč  •  2. 8. 2021 10:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat