Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Shelby v boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 31 100 Kč
13 000 Kč
 -
66 dárců
Celkem se zapojilo
471 Kč
Průměrná výše daru
4 300 Kč
Nejvyšší dar
31 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Shelby v boji s rakovinou

Vybráno 0 Kč 31 100 Kč
13 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
7. 2. 2022

Přečtěte si můj příběh :)

Ahoj, jmenuji se Shelby, a jsem maďarský ohař který miluje svojí rodinu.

Je mi 7 let, a bohužel bojuji s rakovinou lymfatických uzlin.

Začalo to v červnu roku 2020

Vše začalo obyčejnou návštěvou u veterinářky na klasickém očkování. Byl červen, a já jsem si říkala, že musíme zajít na pravidelné očkování, shodou náhod jsme z manželem přišli na to, že pod krkem mám malé bouličky. Poté jsme bouličky nahmatali i na zadních nohách , říkala jsme si, to nic nebude zeptáme se na veterině a vše bude v pořádku.

Přijela jsme na veterinu, a říkám paní doktorce že jsme objevili bouličky, paní doktorka je prohmatala a říká, je možné že je to jen nějaký zánět proto jsou uzliny zvětšené a nebo to může být rakovina.

Doporučila mi, abych se objednala na kliniku AA-Vet k panu Fialovi že je to odborník na onkologii. Neváhala jsme, o hned ten den jsem tam volala abych si sjednala prohlídku..

Přijeli jsme s manželem, a čekali až na nás přijde řada, to čekání bylo strašné člověk doufá že to bude jen nějaký zánět a vůbec si nepřipouští variantu rakoviny. Pan doktor si nás vzal do ordinace, prohlídnul vzal vzorek z uzliny, a museli jsme čekat na výsledky …to čekání bylo strašné . Bohužel výsledek byl ten, že naše holčička má rakovinu … začala jsme brečet a říkám, vždyť jí je teprve 6 let? Pan doktor udělal krev , sono a rentgen jestli tím svinstvem nemá napadané i jiné orgány , přišla dobrá zpráva nikde jinde to nebylo, a mi z manželem stáli před rozhodnutím zda půjdeme do léčby nebo ne. Dostali jsme přibližnou cenu na kolik léčba vyjde, bylo to cca 70.000,-Kč (po sečtení účtů to vyšlo na nějakých 100.000-,Kč)Nelitujeme ani koruny, které jsme do Shelby investovali.

A já se ptám manžela, jestli to zvládneme, jelikož jsme měli zrovna doma měsíční holčičku. Já na mateřský takže příjem žádný … Manžel říká to nějak dáme, strašně se mi ulevilo že to řekl …

Prognóza byla taková, když do léčby nepůjdeme tak tady s námi bude maximálně měsíc že tento tip rakoviny rychle roste a zasahuje jiné orgány, a nebo začneme hned druhý den s chemoteripií, a může tu s námi být klidně i půl roku . Vybrali jsme druhou variantu, a šli do toho!!A jsem za to opravdu šťastná, že jsme se rozhodli do toho jít jelikož ta naše holka tady s námi pořád je.

Byli jsme před koncem druhého kola chemoterapie, a uzliny se začali zase zvětšovat. Byla to hrozná bezmoc, člověk jí nemůže nijak pomoci. Přišla nabídka že můžeme vyzkoušet ještě jeden tip chemoterapie, jedná se o prášky které se dávají jednou za tři týdny .. neváhali jsme ani minutu a šli do toho znovu . 

Kdyby to nezvládala tak skvěle, tak bychom jí samozřejmě netrápili, ale ona je naše bojovnice a vše zvládala bravurně až se člověk divý jak je to možné , ale děkuji bohu že to tak je. A my mohli vyzkoušet tuto možnost.

Jsme před třetí dávkou léků, a uzliny se nezmenšují jak by měli, jsou stále hmatatelné takže to nezabírá jak bychom si přáli, a jak by mělo .

A jsme u toho, proč jsem se rozhodla napsat náš příběh a poprosit Vás o pomoc … 

Bylo nám nabídnuto, že můžeme vyzkoušet ještě injekce na podporu, aby chemoterapie lépe zabírala jedná se o lék asparaginasa.

Jedna injekce na váhu naší Shelby by vyšla na 13.000,-Kč, a bylo by potřeba tyto injekce opakovat cca po 3 týdnech.. A my stojíme před dalším, rozhodnutím zda do toho jít …jen teď s tím rozdílem, že už jsme svoje finanční rezervy vyčerpali.

Já bych chtěla vyzkoušet alespoň jednu dávku, abych si mohla říct, že jsme pro tu naší zrzavou holčičku udělali opravdu vše co bylo možné udělat. 

Konzultovala jsem to i z veterinářkou, která se tímto zabývá, a říkala že ta šance je veliká. Že uzliny by se měli stáhnout .. Proto bych to chtěla zkusit . 

Nedokážu se prostě ještě smířit s tím, že už je konec, a že o naší Shelby přijdeme i když vím, že nás to bohužel jednou taky čeká😞 ale teď ještě ne 🙂 chceme bojovat až do konce, a užívat si ještě spoustu krásných chvil 🙂

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze které by se podařilo vybrat by byli na injekce které naší Shelby pomůžou.

Kdyby léčba nebyla úspěšná věnovala bych zbytek peněz na další pomoc naším miláčkům ..

Ale věřím že tato zázračná injekce zabere a bude tady s námi ještě nějaký čas musíme toho všichni spolu ještě hoodně zažít.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
100 Kč  •  14. 2. 2022 23:13
Jana Češková
600 Kč  •  14. 2. 2022 14:01
Malý valentýnský dárek pro Shelbynku.
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  11. 2. 2022 12:44
Laskavý dárce
500 Kč  •  11. 2. 2022 7:53
Martina
300 Kč  •  10. 2. 2022 21:59
Hlavně ať je Shelbynce zase lépe!
Katka a Charlie
1 000 Kč  •  10. 2. 2022 20:19
Jsme s vámi, držíme pěsti! 😘
DobroDárce
300 Kč  •  10. 2. 2022 8:53
DobroDárce
300 Kč  •  9. 2. 2022 22:20
DobroDárce
300 Kč  •  9. 2. 2022 10:56
Dárce
4 300 Kč  •  9. 2. 2022 0:25
Dobrý den, přispěl jsem Vám zbytek do částky 26.000Kč ať máte již teď jistotu alespoň na 2 injekce pro Shelbynku. Moc Vám držím pěstičky ať to dobře dopadne ❤️
Dash
100 Kč  •  8. 2. 2022 23:15
Dashik preje,at léčba zabere🍀
DobroDárce
300 Kč  •  8. 2. 2022 22:50
Lucie S.
100 Kč  •  8. 2. 2022 20:13
Hodně štěstí 🍀♥️😇
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 2. 2022 19:54
Štědrý dárce
300 Kč  •  8. 2. 2022 19:21

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat