Sbírka ukončena:

Pomozme rodině po rozsáhlém požáru vybudovat dětské pokoje

Vybráno 0 Kč 3 800 Kč
418 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
380 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme rodině po rozsáhlém požáru vybudovat dětské pokoje

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavel Sušický
Datum přidání
21. 12. 2021

Jmenuji se Pavel Sušický a společně s partnerkou Ivetou Královou se staráme o dvě děti, které mám ve zprostředkované pěstounské péči. Šárka navštěvuje 7. třídu ZŠ a Vojta je žákem 5. třídy ZŠ. Sourozenci před tím žili v dětském domově, kde jsem pracoval. Protože jsem sám vychoval dvě, dnes už dospělé děti, rozhodl jsem se jim dát nový domov. 

Dne 3. 10. 2021 došlo v ranních hodinách k rozsáhlému požáru naší usedlosti v obci Lipno u Líšťan na severním Plzeňsku. Důvodem bylo pravděpodobně samovznícení pilin. Požár hasilo 15 jednotek hasičů, nicméně škoda na nemovitosti byla obrovská – je odhadována na 13 milionů korun. Škoda vznikla nejen v důsledku požáru, ale i následného hašení. Například děti měly nově zařízené pokoje v podkroví domu, které vyhořelo, zde se také připravoval další pokoj. Téměř veškeré vybavení ostatních pokojů včetně kuchyňské linky pak bylo zničeno působením vody. Neštěstím v celé situaci navíc je, že nemovitost nebyla pojištěna, protože pojišťovna odmítla pojistit společný objekt s podnikáním a další pojišťovna navrhla částku neúnosně vysokou.

Přišli jsme tak nejen o střechu nad hlavou, ale i o živobytí. Byly poničeny stroje na výrobu briket, navíc veškerý čas nyní musím věnovat opravě obytné části domu, abychom se mohli co nejdříve vrátit zpět domů. Po celou dobu pracuji na obnově zejména obytné části domu asi 18 hodin denně. Moje partnerka a obě dvě děti žili do nedávna v nedalekých Všerubech, kde jim k obývání zapůjčila místní rodina rodinný dům. Nyní již bydlíme všichni společně v provizorní jedné místnosti v objektu.

Komu pomůžeme?

Dětem k rekonstrukci poškozeného pokoje a k rekonstrukci nového pokoje, který byl před dokončením, ale bohužel v důsledku požáru kompletně shořel.

Přišli jsme v podstatě nejen o střechu nad hlavou, ale i o živobytí. Byly poničeny stroje na výrobu briket, navíc veškerý čas nyní musím věnovat opravě obytné části domu, abychom se mohli co nejdříve vrátit zpět domů. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na veškerý materiál spojený s rekonstrukcí dětských pokojů – podlahy, izolace, sádrokartony, radiátory, elektroinstalace, střešní okna, podlahové krytiny, nábytek. Pokud se nepodaří vybrat cílová částka, peníze použiji na část z výše uvedených nákladů.

Pokud se podaří vybrat částka vyšší, peníze použiji na počítače pro děti, případně další velké výdaje, které mě čekají – protipožární desky, stavební materiál Ytong na štítové zdi k rozdělení požárních úseků, střešní krytinu na vyhořelou část neobytnou, rekonstrukci strojů na výrobu briket a truhlářských strojů.

Všem moc děkujeme za pomoc!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
200 Kč  •  17. 2. 2022 14:55
🍀
Laskavý dárce
300 Kč  •  28. 1. 2022 20:54
Tami
500 Kč  •  16. 1. 2022 19:42
Vy to dokážete :-)
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 1. 2022 14:23
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  9. 1. 2022 7:57
Nikol
300 Kč  •  8. 1. 2022 20:40
…snad i malý dar pomůže dát domeček do kupy
DobroDárce
300 Kč  •  8. 1. 2022 19:52
Pavlína R.
300 Kč  •  8. 1. 2022 19:06
Hodně zdraví,sil a štěstí v novém roce!!!
P. Mašek
100 Kč  •  8. 1. 2022 14:00
Držte se.
Milý dárce
300 Kč  •  22. 12. 2021 19:13

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat