Úspěšně vybráno:

Ve vteřině všechno naruby – přispěli jste Standovi na návrat do aktivního života

Vybráno 0 Kč 473 666 Kč
od 413 dárců
 -
413 dárců
Celkem se zapojilo
1 147 Kč
Průměrná výše daru
15 000 Kč
Nejvyšší dar
52 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Ve vteřině všechno naruby – přispěli jste Standovi na návrat do aktivního života

Vybráno 0 Kč 473 666 Kč
od 413 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Filip Klacek & Roman Meliška
Datum přidání
22. 12. 2020
Poslední aktualita

16. 2. 2021 17:06

Pomohli jste splnit sen

Jaký byste si přáli dárek vy, kdybyste měli před sebou první výročí svého znovunarození? Standa od nás všech dostal nakonec dar, o kterém se mu ani nesnilo. Do sbírky, která mu pomůže vrátit se lépe do aktivního života, se zapojilo 413 dárců z celé republiky. Známí i neznámí, malí i větší, každopádně všichni s velkým srdcem. ❤️

Pomohli jste splnit sen – Sajfimu, i nám, kteří jsme tuhle sbírku před loňskými Vánocemi spustili. Sen o tom, že dobří lidé existují. Díky moc každému z vás. Buďte všichni zdraví a jak říká Sajfi, snad se někde potkáme! Na závěr malý pozdrav doslova z místa činu. 😉

Roman & Filip

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Stačila vteřina a kamarád Standa zvaný Sajfi, který věčně sportoval a těšil se domů za svými dvěma dcerami a manželkou, se ocitl na invalidním vozíku. Jak? Trefil zábradlí, když se na Bedřichově vyhýbal ve sjezdu běžkařům, co spěchali do kopce. Zlomený pátý hrudní obratel a poraněná mícha znamenají, že má ochrnutou část těla cca od prsou dolů. Trocha štěstí v neštěstí – fungují mu ruce a hlava.

Aby se mohl začít vracet do aktivního života s rodinou, sbíráme finance na elektrický handbike vyráběný v Čechách. S ním a s vaším příspěvkem se bude moci Sajfi zase začít aktivně fungovat.

Standův příběh

Jsme Sajfiho kamarádi a snažíme se mu pomoci k návratu do aktivního života. Jak z něho vypadl? Nejlépe, když si přečtete jeho příběh sami. Děkujeme vám.

„Další poctivý trénink na běžkách. Dal jsem si ten den v Jizerkách téměř 40 kilometrů, svítilo sluníčko a já se těšil domů za svými holkami. Dvěma krásnými dcerami a manželkou Pavlínou.

Už jen sjezd na stadion v Bedřichově. Poslední kilometr v serpentinách. Jel jsem to tu už snad stokrát. Běžky jsou pro mne relax po práci stavbyvedoucího. Vlastně byly. Pak už si matně vybavuju jen vrtulník. A že nic necítím. Moje tělo. To není moje tělo. Střih.

Kladruby. Špička mezi českými rehabilitačními ústavy. Zároveň místo, který když řeknete, jasně vzkazuje: Je to zlý. Jestli mi chcete pomoci, tak to prosím dočtěte dál.

Ta nehoda se mi stala v únoru, teď máme za sebou letní prázdniny i znovu zavřené školy. Už nemyslím na to, proč mi protijedoucí běžkaři na Bedřichově nenechali ani kousek místa, jak v protisměru do kopce spěchali a předbíhali ty pomalejší. Jak málo mi možná chybělo, abych se při vyhýbání jim spadl jinam než na dřevěné zábradlí. Nic z toho už nezměním, tak na to nemyslím.

Byl a jsem životní optimista. Je mi sedmačtyřicet, dělal jsem rád svojí práci, trávil čas s rodinou, lezl po horách, hrál volejbal, jezdil na kole. Stále věřím, že tělo i nohy spolu s fyzioterapeuty uzdravíme a já zase budu chodit. Nicméně nyní jsem odkázaný na invalidní vozík. 

Dvanáct zlomených žeber, hrudní kost … no nic, detailů vás raději ušetřím. Nejpodstatnější byla stejně jedna kůstka. Pátý hrudní obratel. Zlomený. To znamená poškozená mícha.

Po dvou operacích, rekonvalescenci na spinální jednotce v Krajské nemocnici v Liberci a v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech mám stále ochrnutou část těla cca od prsou dolů bez jakýchkoliv známek citlivosti a hybnosti. Ale přeci jen v tom neštěstí je velká dávka štěstí – fungují mi ruce a hlava

A abych se mohl začít vracet do normálního života, začít – v rámci možností, samozřejmě – fungovat se svými holkami, postupně začít sportovat, pracovat, …. k tomu potřebuji spoustu různých pomůcek. V prvé řadě poctivý vozík, Motomed – trenažér, který mi procvičuje ztuhlé nohy, trenažér na posilování horní části těla, handbike trenažér, žíněnky, vertikalizační stojan a v neposlední řadě elektrohandbike, který mi umožní prožívat krásné chvíle se svými holkami na kole třeba zase v Jizerských horách. Problém je v tom, že všechny tyto pomůcky stojí peníze.

Touto cestou bych velmi rád získal jakékoliv finanční prostředky na pořízení elektrohandbiku. Vyrábí ho česká firma Ultina a pořizovací cena je 170 000,- Kč.

Vzhledem k tomu, že se na stavbu hned tak nevrátím a drží mne momentálně nemocenské dávky, tohle bez vaší pomoci nedám. Každému, kdo to dočetl až sem, moc děkuju. A stejně tak díky za každý váš dar. Věřím, že i díky dobrým lidem jako jste vy dáme ten elektrický handbike dohromady a já se budu moci vydat se svými holkami na pořádný cyklovýlet i s ochrnutýma nohama. Koneckonců, když to klapne, co kdybyste na tu vyjížďku vyrazili se mnou? Děkuju vám.“

Standa.

O nemoci 

Jak málo možná Standovi chybělo, aby se při vyhýbání běžkařům, co spěchali do kopce, spadl jinam než na dřevěné zábradlí. Dvanáct zlomených žeber, hrudní kost … a to nejpodstatnější je jedna kůstka. Pátý hrudní obratel. Zlomený. To znamená poškozená mícha. Po dvou operacích, rekonvalescenci na spinální jednotce v Krajské nemocnici v Liberci a v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech má Standa zvaný Sajfi stále ochrnutou část těla cca od prsou dolů bez jakýchkoliv známek citlivosti a hybnosti. Ale přece jen v tom neštěstí je velká dávka štěstí – fungují mu ruce a hlava. Má chuť na sobě dál pracovat a s pomocí dobrých lidí to dokáže.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity? 

Vaše dary ze sbírky by pomohly k tomu, aby se Sajfi mohl začít vracet do normálního života. K tomu potřebuje spoustu různých pomůcek. Touto cestou bychom pro Standu velmi rád získali jakékoliv finanční prostředky na pořízení handbiku Vector. Vyrábí ho česká značka Ultina a pořizovací cena je 170 000,- Kč. 

Vzhledem k tomu, že dárci přispěli mnohem více, než byla původní cílová částka, sbírka pokračuje! Finance, které se podaří vybrat navíc, budou použity na další úpravy handbiku, zakoupení trenažéru na běžky a případně na pomůcky, které Standovi pomohou k návratu do aktivního života.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 2. 2021 17:06

Pomohli jste splnit sen

Jaký byste si přáli dárek vy, kdybyste měli před sebou první výročí svého znovunarození? Standa od nás všech dostal nakonec dar, o kterém se mu ani nesnilo. Do sbírky, která mu pomůže vrátit se lépe do aktivního života, se zapojilo 413 dárců z celé republiky. Známí i neznámí, malí i větší, každopádně všichni s velkým srdcem. ❤️

Pomohli jste splnit sen – Sajfimu, i nám, kteří jsme tuhle sbírku před loňskými Vánocemi spustili. Sen o tom, že dobří lidé existují. Díky moc každému z vás. Buďte všichni zdraví a jak říká Sajfi, snad se někde potkáme! Na závěr malý pozdrav doslova z místa činu. 😉

Roman & Filip

20. 1. 2021 9:48

Jedeme dál!

Díky, díky, díky.

Neexistuje asi lepší slovo než děkujeme! 🙏🏻 Patří každému z vás, kdo jste v posledních dnech přispěli. Sledovali jsme s nevěřícným pohledem, jak částka bleskově stoupá. Dali jste do pohybu ohromnou lavinu energie, díky které jsme společně o více než polovinu překročili náš původní cíl – vybrat Sajfimu na základní model elektrického handbiku. Máme ohromnou radost, ostatně stejně jako Sajfi a dost možná i každý z vás.

Teď už je jasné, že Sajfi vyjede! A díky vašim darům si bude moci nechat handbike upravit v pár věcech i na míru. Zároveň si všichni umíme představit, že věci, které by Standovi po jeho úrazu zlepšily život a usnadnily celé rodině návrat ke společným aktivitám, je mnohem víc. Sbírka tedy ještě pár týdnů zůstane otevřená a kdokoliv bude chtít přispět, dál volně může. Standovým velkým přáním by byl trenažér na běžky, mluví o tom koneckonců i ve videu, kterým vás všechny zdraví přímo z Centra Paraple. Zrovna tam na sobě maká. Pusťte si to. Uvidíte, co jste dokázali.

Sbírka tady zůstane otevřená do 12. února. Ten den se totiž Standa přesně před rokem znovu narodil. Uvidíme, kolik toho společnými silami dáme dohromady. Význam má každá koruna, každé přeposlání odkazu sem na sbírku na Donio.cz dalším kamarádům a známým. Každopádně, ještě jednou každému z vás velké  D Í K Y.

Filip & Roman

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 500 Kč  •  12. 2. 2021 20:25
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 2. 2021 22:05
DobroDárce
1 000 Kč  •  11. 2. 2021 21:59
Vopičáci z Prahy
1 500 Kč  •  11. 2. 2021 20:51
Kamaráde, ať nám to na kolech zase naložíš :-)
Velkorysý dárce
1 050 Kč  •  11. 2. 2021 20:46
DobroDárce
3 000 Kč  •  11. 2. 2021 17:46
Standa + Blanka
500 Kč  •  11. 2. 2021 15:59
Hodně radosti v prašanu!
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 2. 2021 15:27
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 2. 2021 15:24
Laskavý dárce
666 Kč  •  10. 2. 2021 20:17
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  10. 2. 2021 18:50
Milý dárce
300 Kč  •  10. 2. 2021 11:43
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 2. 2021 7:28
Jana
500 Kč  •  10. 2. 2021 5:20
Seifi, drž se!
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 2. 2021 23:05
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  9. 2. 2021 17:46
DobroDárce
10 000 Kč  •  9. 2. 2021 16:14

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat