Sbírka ukončena:

Pomozme Olze znovu chodit

Vybráno 0 Kč 800 Kč
160 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
267 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Olze znovu chodit

Vybráno 0 Kč 800 Kč
160 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Olga Nováková
Datum přidání
20. 12. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Olga se před osmi lety probudila a nemohla se pohnout. Ze dne na den se z ní stal „ležák". Podle lékařů už neměla nikdy chodit, dnes se na krátké trasy pohybuje o francouzských holích. Olgy cílem je pohybovat se úplně bez holí. Nyní potřebuje finančně nákladnou rehabilitační tříkolku. 

Komu pomůžeme?

jmenuji se Olga Nováková je mi 58 pracovala jsem jako servírka. Před osmi lety jsem se ráno probudila a nemohla jsem se pohnout. Ze dne na den se ze mě stal ležák. Nejdříve jsem se plazila po zemi, nechtěla jsem za žádnou cenu pleny. Potom jsem se pomalu stavěla na holích na nohy. Po nějaké době jsem šoupala nohama tak, že jsem se už nemusela plazit. Na toaletu jsem se nakonec došoupala.

I přes diagnózu lékařů, že už nebudu nikdy chodit, se dnes na krátké trasy pohybuji o francouzských holích. Milovala jsem jízdu na kole s rodinou a přáteli, fitko, břišní tance. Nechci to vzdát a pohybovat se na invalidním vozíku nebo o holích. Jak to ze dne na den přišlo, tak věřím, že to také ze dne na den odejde. Mým cílem je bojovat a bojovat abych chodila bez holí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity k zakoupení rehabilitační pomůcky elektrokolo tříkolka Huka Cortes, která stojí 160.000 Kč. Můj lékař je přesvědčen, že každodenní rehabilitace na tříkolce by mohla posílit a rozhýbat moje nohy natolik, že bych mohla chodit bez pomoci. 

Kdyby se vybralo více peněz použila bych je na rehabilitační léčbu na klinice Na  Košíku v Praze tato klinika se zabývá rehabilitaci a přípravou pacientů na návrat do života. Pokud by se vybralo méně peněz, použila bych je na částečnou úhradu tříkolky. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
100 Kč  •  11. 2. 2022 18:04
Laskavý dárce
200 Kč  •  7. 2. 2022 19:15
Blanka
500 Kč  •  29. 12. 2021 7:00
Přeji hodně sil a optimismu

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat