Jmenuje se Martínek, je to nízkofunkční autista SMR s ADHD. Od malička je usměvavý, čilý chlapec s milujícím srdcem na správném místě, minimálně mluvící. Když vidí vrstevníka plakat, jde ho bez váhání obejmout. Má hodně rád děti a malá domácí zvířata, neublížil by ani mušce. Bohužel se ve třech letech přestal vyvíjet jako jeho vrstevníci, v 6 letech je na mentální úrovni 2,5 let (jeho mozek neměl dostatek kyslíku v mozku – následné odumření několik nervových buněk).











