Paní Martina se již dlouhodobě věnuje záchraně koček a spolupracuje se spolky v okolí. Jednoho červencového odpoledne jí zazvonil telefon a v něm žádaly dvě paní o pomoc. Šly si společně zaběhat, a po cestě v příkopu u silnice mezi Pečkami a Tatcemi slyšely z příkopu nářek. Našly malého, asi dvouměsíčního, těžce poraněného kocourka. Vzaly ho naříkajícího do náruče, a šly naproti paní Martině, která okamžitě sedla do auta, a pro kocourka jela. Cesta vedla přímo na veterinu, kde lékařka diagnostikovala 3 vážně zraněné nohy, zřejmě po srážce s autem. Kde se ale malý kocourek mezi poli na silnici vzal? Nikdy nezjistíme. Co dál? Euthanazie nebo se pokusit o zázrak?













