Sbírka ukončena:

Pomoc pro rodinu Hytychových, kterým shořel domov

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
1 000 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
457 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro rodinu Hytychových, kterým shořel domov

Vybráno 0 Kč 3 200 Kč
1 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Mrhačová (neteř)
Datum přidání
7. 6. 2021

V noci ze 7. na 8. prosince 2020 vypukl v rodinném domě ve slovenské vesnici Bernolákovo požár. Pětičlenná rodina s holčičkami 5 a 6 let a chlapcem 13 let sotva stihla utéct, zůstalo jim jen oblečení, co měli na sobě.

Otec rodiny již s opravou domu začal, ale nemá dostatek prostředků na její pokračování. Naším cílem je tedy jeho snažení podpořit a poskytnout mu finanční pomoc.

Komu pomůžeme?

Ráda bych vám představila mého strýce a jeho rodinu ze Slovenska, laskavé i milé lidi, kteří se snažili vždy ostatním pomáhat. Jde o pětičlennou rodinu, která přišla během jedné noci o domov. Vyhořel jim celý dům, zůstaly pouze obvodové stěny.

Požár byl způsoben vadou komínové izolace, kdy shořela jak střecha, veškeré vybavení včetně nábytku, tak je kompletně zničena elektřina, podlahy, obložení atd. Dům, na který si manželé vzali hypotéku, byl půl roku před touto katastrofou nově zrekonstruován a zkolaudován.

Při požáru v jednu hodinu v noci rodina sotva stihla utéct, chvíli na to se propadla střecha, zachránili pouze holé životy. A tak rodiče se dvěma holčičkami Klárkou a Katkou (5 a 6 let) a chlapcem Davidem (13 let) teď bydlí v podnájmu. Otec rodiny (původem z Brna) už začal s opravou, ale nemá dostatek financí na její pokračování a dokončení stavby. Proto vás prosíme o pomoc.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Můj strýc je velmi šikovný a obětavý člověk, velmi se snaží opět postavit dům pro svou manželku a děti co nejrychleji, ale z finančních důvodů jej staví sám. Kromě peněz na stavební materiál už mu docházejí i fyzické síly.

Vybrané prostředky se použijí na výlohy spojené s opravou shořelého domu, hlavně na materiál a specifické stavební práce, které otec rodiny nemůže udělat sám.

Velmi vám všem předem děkujeme, vážíme si každého příspěvku, který může rodině mého strýce pomoci k opětovnému vytvoření domova.

Odkazy 

Článek o požáru Novinky 

Článek o požáru Čas

Článek o požáru Topky 

Článek o požáru Blesk

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
325 Kč  •  4. 8. 2021 14:01
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 7. 2021 11:08
Irena M.
1 000 Kč  •  3. 7. 2021 7:31
Ať se v novém dobře bydlí!
Štědrý dárce
500 Kč  •  11. 6. 2021 23:33
DobroDárce
100 Kč  •  11. 6. 2021 10:27
Milý dárce
475 Kč  •  10. 6. 2021 19:00
Štědrý dárce
500 Kč  •  8. 6. 2021 11:12

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat