Sbírka ukončena:

Pomozme Martínkovi, kterému byl diagnostikován dětský autismus

Vybráno 0 Kč 700 Kč
200 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
350 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozme Martínkovi, kterému byl diagnostikován dětský autismus

Vybráno 0 Kč 700 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
29. 1. 2022

Komu pomůžeme?

Pomůžete sedmiletému Martínkovi z Tachovska, kterémuu byl ve třech letech byl diagnostikován dětský autismus doprovázenou středně mentální postižením a s tím souvisejícími komplikacemi. Martínek je hyperaktivní, chvíli neposedí, nemluví, snaží se dorozumět vydáváním nerozlišitelných zvuků. Jeho rozumové schopnosti odpovídají zhruba dvou a půl letému dítěti. Potřebuje intenzivní péči, dosud má celodenně pleny. Je obtížné ho přemluvit k dodržování hygieny, kterou není schopen vykonávat sám. Co se stravy týče, moc toho nesní, má svá vybraná jídla, která většinou spořádá rukama. Je to velké úskalí , s nimiž se rodina potýká. Problémy mu dělají zdánlivě obyčejné situace. Když je potřeba podat mu lék, je to vždy boj. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Situace je náročná pro rodiče i z toho důvodu rodina si našla sama speciální genovou terapii v Německu.  Způsob jak Martínkovi pomoci a ulehčit náročnou péči. Po léčbě z Německa nastoupí na rehabilitace u nás v České Republice.   

Finance budou tedy využity na genovou terapii v Německu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  3. 3. 2022 0:32
Laskavý dárce
200 Kč  •  20. 2. 2022 21:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat