Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Kollárovým, které zasáhlo tornádo

Vybráno 0 Kč 250 300 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
125 150 Kč
Průměrná výše daru
250 000 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Kollárovým, které zasáhlo tornádo

Vybráno 0 Kč 250 300 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Veronika Kollárová Slavíková
Datum přidání
24. 7. 2021

Také naši rodinu zasáhlo červnové tornádo, které se prohnalo několika obcemi Jižní Moravy. Rodinný dům v Lužicích v němž žili tři generace naší rodiny přišel o komplet celou střechu včetně krovů a věnce, má vysklená okna i dveře. Naštěstí statika je dobrá a můžeme tedy opravovat a jednou snad opět bude dům jako dřív a poskytne nám bezpečný domov.

Komu pomůžeme?

Není snad nikdo, kdo by neslyšel o tornádu na Moravě. Jsme jedni z těch, kteří si ho prožili – naštěstí se nám vyhnula zranění a tak můžeme pracovat na odstraňování následků.

Za ten měsíc, co uplynul jsme zvládli uklidit trosky, vybetonovat věnec a vystavět štíty. Snad se brzy pustíme i do střechy – jen čekáme na materiál, který je nedostatkovým zbožím. A až bude dům „pod střechou“, čekají nás vnitřní opravy, do kterých se nemá cenu pouštět nyní, neboť každý déšť znamená, že nám do domu zatéká. Bohužel ani plachty v tom větru nedrží jak by měly.

Nezoufáme ale, protože máme kolem sebe spoustu „andělů“, kteří přiložili ruku k dílu. A pokud budeme mít i peníze na opravy, nebude nám nic chybět.

Za každý dar děkujeme!

Kollárovi z Lužic

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Při tornádu jsme přišli o mnohé, naštěstí jsem všichni zdraví a máme chuť se pustit do oprav.

Potřebujeme novou střechu, okna i dveře… Musíme rekonstruovat vnitřní prostory (omítky, podlahy i části vedení plynu). A jelikož jsme přišli o dvě auta, tak si koupit také alespoň jedno auto. Finance také využijeme na zakoupení vybavení, o které jsme přišli.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

MUDr. Renata Bartošková s.r.o.
250 000 Kč  •  26. 7. 2021 10:00
Moc na vás myslíme, ať se brzy podaří domeček opravit a je vám zase dobře na světě!
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 7. 2021 7:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat