Není snad nikdo, kdo by neslyšel o tornádu na Moravě. Jsme jedni z těch, kteří si ho prožili – naštěstí se nám vyhnula zranění a tak můžeme pracovat na odstraňování následků.
Za ten měsíc, co uplynul jsme zvládli uklidit trosky, vybetonovat věnec a vystavět štíty. Snad se brzy pustíme i do střechy – jen čekáme na materiál, který je nedostatkovým zbožím. A až bude dům „pod střechou“, čekají nás vnitřní opravy, do kterých se nemá cenu pouštět nyní, neboť každý déšť znamená, že nám do domu zatéká. Bohužel ani plachty v tom větru nedrží jak by měly.
Nezoufáme ale, protože máme kolem sebe spoustu „andělů“, kteří přiložili ruku k dílu. A pokud budeme mít i peníze na opravy, nebude nám nic chybět.
Za každý dar děkujeme!
Kollárovi z Lužic
