Sbírka ukončena:

Pomoc rodině Herákových z MNV, kterým tornádo vzalo střechu nad hlavou

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
1 200 Kč
Průměrná výše daru
1 400 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc rodině Herákových z MNV, kterým tornádo vzalo střechu nad hlavou

Vybráno 0 Kč 2 400 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
28. 7. 2021

Pomoc je pro rodinu Herákových, která přišla o střechu nad hlavou, paní Heráková je v invalidním důchodu a manžel má úraz na ruce, mají jedno školou povinné dítě.

Komu pomůžeme?

Během ničivého tornáda ve čtvrtek 24.června 2021 v obci Moravská nová Ves přišla rodina Herákových o střechu nad hlavou. Domek si rodina v Moravské nové Vsi pořídila teprve nedávno a postupně ho chtěli zrekonstruovat. Nyní zde během pár minut přišli o střechu nad hlavou a jsou rádi, že se jim nic nestalo. Z domu toho moc nezůstalo a nyní po nových deštích jim do domu ještě napršelo, odešla veškerá elektroinstalace, věci jsou podmáčené a hrozí zřícení stropů. Vichřice jim zničila i 2 auta, které paní Heráková potřebuje k jízdě k lékaři a manžel k provozování své živnosti. Nyní za pomoci dalších lidí se snaží odklízet trosky a zničené vybavení a zařízení domu. Bohužel manžel je po úrazu ruky a paní Heráková v invalidním důchodu. Na pomoc s odklízením jsou tedy vázáni na druhé.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na částečnou úhradu bazarového automobilu, který potřebuje paní Heráková k jízdě k lékaři neboť je v invalidním důchodu.

Část peněz by byla také použita na výdaje spojené s pořízením děktského pokojíku pro syna, dalšího nábytku a vybavení domácnosti.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Senior Club Tošanovice
1 400 Kč  •  22. 9. 2021 8:24
Přejeme hodně síly.
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  12. 8. 2021 16:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat