Úspěšně vybráno:

Aby moje dcera a milovaná vnučka nemusely skončit na ulici

Vybráno 0 Kč 54 800 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
10 960 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
14 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Aby moje dcera a milovaná vnučka nemusely skončit na ulici

Vybráno 0 Kč 54 800 Kč
od 5 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Božena Sychrová
Datum přidání
2. 2. 2021

"Dobrý den,

chtěla bych pomoci své dceři, která je samozivitelkou s 8 letou holčičkou Barunkou.

Je velice pracovitá a přátelská, ovšem z duvodu situace kolem koronaviru přišla o práci a pobírá pouze podporu v nezaměstnanosti ve výši 7000 Kč.

Jelikož je skromná, s těmito penězi by vyšla, ale už nemá z čeho zaplatit nájem. Proto pořádám sbírku, aby si v klidu mohla najít jinou praci a nemusela myslet na to, z čeho nájem zaplati, byla bych šťastná, kdyby se podařilo vybrat 58 000 Kč. Tato částka by ji pokryla nájem na tři měsíce (+ jeden dlužný). Snažím se ji pomoci jinak (jídlo, nějaké finance navíc), ale na nájem pro ni už peníze nemám.

Věřím, že s vaší pomoci se přes tuto nelehkou situaci preklene a praci si najde. Moc všem případným dárcům dekuji za empatii. Zoufalí lidé dělají zoufale věci a každý rodič pro své dítě udělá cokoli.

Božena Sychrová (maminka a babička)

 Komu pomůžete?

Má dcera se jmenuje Barbara, bude ji 33 let. Před 10 lety se seznámila s klukem, se kterým chodila dva roky, než se jim narodila dcera Barunka. Bydleli u matky jejího přítele. Dcera šetřila na dovolenou, poprvé v životě by se podívala za hranice ČR a k moři. Hrozně se na to těšila, že si to s přítelem a dceruškou užijí.

Když byl barunce přibližně rok, peníze měla naspořené a už měli i termín odjezdu. Jednou v noci však do bytu vtrhla policie jednotka a jejího přítele zatkla. Všechny peníze na plánovanou dovolednou následně dcera použila na toho nejlepšího právníka, aby přítel dostal co nejmenší trest.

Při pobytu v napravnem zařízení přítele navštěvovala a snažila se ho držet nad vodou, ovšem zároveň si uvědomovala, že život s ním by pro ni i dceru nebyl tak růžový, jak si dříve představovala. Proto se s ním rozešla, když se z vězení vrátil. Nemohl ji to zapomenout a dělal ji ze života peklo. Soudili se o dceru, hádali o peníze, ale dcera se vždy snažila, aby malá měla krásné dětství a vše, co potřebuje.

Pronajala si malinkaty být a snažila se, aby byl v rámci možností útulný. Pracovala v čistírne, ovšem z důvodu astmatu to nebyla zrovna dobrá práce. Proto si našla jinou práci a začala dělat servírku. Jelikož je pracovitá, milá a přátelská, dařilo se jí žít i s dcerkou, v rámci možností, dobře. Časem se s majitelem domu dohodla, že ten jednopokojovy být vymění za větší. Hrozně se na to obě těšily, že budou mít každá svůj prostor a hlavně malá, jelikož už je z ní školačka, bude mít své místo, kde se může v klidu učit. Všechno šlo dobře, dcera se snažila zařídit být, aby byl krásný a útulný, sháněla nábytek přes inzeráty za pár korun a měla radost, když se jí povedlo sehnat něco hezkého a hodně levného.

Jenže pak přišla koronavirova pandemie a restaurace se zavřely. Ocitla se bez prostředků a aby toho nebylo málo, byť ji vykradli. Ukradli veškerou elektroniku, kterou dostala od nás. Televizi, DVD, na kterém si vnučka pouštěla pohádky a zlatý  řetízek, který dostala od nás k 18. narozeninám. Majitel domu byl vstřícný a snažil se jí pochopit, ale to samozřejmě nejde donekonečna.

V dnešní době je na úřadu práce a bere 7000 měsíčně. Na ten vysněný větší  být, který si pořídila a tak pracně zařídila, už ji finanční prostředky nezbývají. Proto potřebuje pomoc. Nechce drahé dovolené, značkové věci a auta. Chce jen důstojně žít se svou dcerkou v bytě, kde nemusí dát boty za dveře, aby se do něho vešly. Potřebuje finanční prostředky na minimálně 4 nájmy, aby mohla v klidu hledat práci a nemusela myslet na to, že je můžou každým dnem vystěhovat. Vybrané peníze proto nebudou použity na nic jiného, než na náklady na bydlení…


Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 2. 2021 7:59
DobroDárce
3 000 Kč  •  5. 2. 2021 20:12
DobroDárce
300 Kč  •  5. 2. 2021 20:08
Jakub J.
50 000 Kč  •  4. 2. 2021 17:10
At' se Vám daří!
Pavel K.
1 000 Kč  •  2. 2. 2021 18:48
Ať se vám vše povede! :-)

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat