Ve 3 letech mi zjistili středně těžký autismus, v 7 letech mě dali na týden kapáky ,kde jsem šel i s maminkou na genetiku.
Tam mi zjistili progresivní svalovou dystrofii. V roce 2017–2018 jsem si zlomil krček, takže mi dali šrouby a 2 měsíce jsem mel sádru od pasu dolu. V září se pak jeden šroub zlomil, tak mám kousek v sobě.
Jeli jsme do lázní, začal jsem trochu chodit, ale uklouzl jsem a zase zlomil stejnou nohu u stehna, tak zase sádra. Svaly už tak ochably, že jsem skončil na vozíku. Ochabují mi i ruce, mám tedy výrazně omezenou mobilitu, ale i tak se snažím dále cvičit.
Jezdím dvakrát do roka do lázní. Letos v březnu jsem dostal epileptický záchvat, tak mi přidali prášky.
Rád bych měl elektrický náhon na vozík, abych mohl s maminkou na výlety, hlavně do kopců.
