Sbírka ukončena:

Pryč s dřevomorkou! Pomozme s rekonstrukcí Stacionáře Plamínek v Merklíně

Vybráno 0 Kč 31 981 Kč
160 000 Kč
 -
39 dárců
Celkem se zapojilo
820 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
143 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pryč s dřevomorkou! Pomozme s rekonstrukcí Stacionáře Plamínek v Merklíně

Vybráno 0 Kč 31 981 Kč
160 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Diakonie Západ
Datum přidání
28. 2. 2021

Stacionář Plamínek se nachází v malém městečku Merklín na jižním Plzeňsku, kde denně poskytuje službu až 22 dospělým klientům s fyzickým, mentálním nebo kombinovaným postižením.

Jedná se o klienty, kteří nemohou zůstat sami, potřebují podporu druhé osoby v různých oblastech života – při přípravě a servírování jídla a pití, při oblékání,  osobní hygieně nebo při volnočasových činnostech – třeba při vaření, tkaní na stavu nebo při práci s keramikou.

Do Plamínku dojíždějí z širokého okolí trávit svůj den zatímco členové jejich rodin chodí do práce, vyřizují záležitosti na úřadech nebo jedou třeba nakoupit. Odpoledne se poté klienti vracejí zpátky ke svým rodinám.

Plamínek sídlí v budově, která už dispozičně neodpovídá potřebám našich klientů s postižením a potřebuje rekonstruovat. Do přestavby dvoupatrového domu jsme se pustili loni, máme už i zčásti hotovo. Plány nám ale komplikuje dřevomorka, která se usadila v trámech pod střechou.

Na její odstranění chceme společně s vámi vybrat finance, aby přestavba na bezbariérový moderní dům s výtahem mohla být dokončena.

Kdo sbírku organizuje?

Diakonie Západ – nezisková organizace působící v oblasti sociálních služeb na západě Čech. Naším posláním je pomáhat kvalitními službami tam, kde na to člověk sám nestačí.

Pomáháme lidem s handicapem, seniorům, dětem a mladistvým v nesnázích, podporujeme náhradní rodiny. Děláme naši práci dobře, máme skvělý tým a to nejen v Plamínku, pro který teď na Doniu vybíráme potřebné peníze.

Proč ji organizuje?

Poslední rekonstrukce budovy proběhla v 90. letech za pomoci místní komunity. Udělalo se spoustu práce, ale čas je neúprosný, materiály mají jen dočasnou životnost, a tak se místo pomalu stalo zastaralým a potřebujícím kompletní rekonstrukci.

Protože po rekonstrukci volají nejen klienti, ale také pracovníci služby, postavili jsme se problému čelem

Jenže jak to tak bývá, žádná rekonstrukce se neobjede bez neočekávaných komplikací. A je to tak, ani nás to neminulo!

Během stavebních prací jsme zjistili, že trámy pod střechou a ve stropech jsou zasažené dřevomorkou, jehož činnost je v dřevěných konstrukcích také znát.  

Nedá se bohužel nic dělat, dřevomorka musí pryč a s ní i červotoč, jehož činnost je v dřevěných konstrukcích také znát. Kdo už někdy rekonstruoval, dokáže si představit, jak takový nález znepříjemní den. A kdo zatím nerekonstruoval – tomu přejeme, aby ho podobná situace nepotkala a ušetřil si spoustu starostí :-)

Všechny neplánované opravy nás budou stát suma sumárum 160 000 Kč.

A proto jsme tu a žádáme o pomoc…

Pomozte nám vybrat dostatek peněz, aby rekonstrukce Plamínku mohla být dokončena a naši klienti se mohli vrátit z dočasných prostor zpět, kde to mají rádi a kam se budou zase každý den těšit.

Komu pomůžete?

  1. Našim klientům, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu mentálního nebo kombinovaného postižení. Současné době nejsou prostory služby vhodné pro klienty pohybující se na invalidním vozíku nebo pro osoby s výrazným pohybovým handicapem. Vybudováním výtahu se stacionář stane bezbariérovým a my budeme mít možnost nabídnout služby rozšířené cílové skupině klientů, bez ohledu na jejich pohybové omezení. 
  2. Našim pracovníkům, kteří budou moci svou práci dělat bezpečněji a komfortněji. Ušetřené síly z překonávání prostorových bariér využijí v přímé podpoře našich klientů. . 
  3. Samotným rodinám ve zcela běžných úkonech, jako je zajít si na nákup, vyřídit příjemné i nepříjemné záležitosti na úřadech, dojít si na poštu a nebo si prostě jen tak sednout na chvíli úplně v klidu ke knížce nebo k televizi a trochu si odpočnout a nabrat nový dech.
  4. V rekonstruované budově sídlí kromě denního stacionáře také naše pečovatelská služba Jubilata, která vyjíždí za našimi klienty (většinou seniory) domů. Tam jim pomáhá s chodem domácnosti, s donáškou obědů, umí ale pro naše klienty i nakoupit nebo jim pomoci se zařízením jejich osobních záležitostí. Přispěním v rámci této sbírky pomůžete i jim ke kvalitnější práci a k lepším pracovním podmínkám.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vaše příspěvky použijeme na stavební práce spojené s odstraněním důsledků dřevomorky a červotoče v rekonstruované budově, což zahrnuje zejména tyto položky:

  • odstranění důsledků napadení stropních konstrukcí dřevomorkou a červotočem
  • výměna nevyhovujícího vedení odpadů, oprava chybného spádu vedení a odstranění vlhkosti v prostorách nově budovaného bezbariérového přístupu
  • sanace vlhkosti v nově budovaném bezbariérovém vstupu.

Co na Plamínek říkají naši klienti? Co je baví a jak jsou u nás spokojení?

„Mně se líbí uklízení a vaření. Ráda jezdím do Merklína za kamarády. Líbí se mi, že jezdíme na tábor do Klenčí.“

„Těším se do práce – tkám, maluju na tašku kočku. Povídáme si. Dělám kuličky do polštářů.“

„Že tu pracuju – motám klubíčka, stříhám látku na koberce. Líbí se mi, že se tu v úterý vaří.“

„Já tkaní a koberece. Já vařila oběd pomáhat. Já uklízí, umyje nádobí. Já mluví, děti zpívání.“

„Já vařila kávu. Já venku zameta. Já sedí, mluví, zpívání.“

„Já ráda čtu z Bible. Já ráda vařim s kamarády. Já povídam s kamarády. Já ráda s vámi všemi povídám.“

„Líbí se mi tady, že jsou na mě všichni hodní, že dělám u stavu.“

Více o Plamínku:

Webové stránky

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
500 Kč  •  25. 5. 2021 18:14
Dárce, který je pro každou dobrost
11 Kč  •  24. 5. 2021 22:28
Ondřej S.
300 Kč  •  30. 4. 2021 18:52
Na základě prosby J.P. <3
Štědrý dárce
200 Kč  •  30. 4. 2021 18:36
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  28. 4. 2021 18:24
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 4. 2021 16:21
Velkorysý dárce
200 Kč  •  26. 4. 2021 20:13
DobroDárce
2 000 Kč  •  26. 4. 2021 6:58
Velkorysý dárce
910 Kč  •  25. 4. 2021 13:35
Milý dárce
500 Kč  •  24. 4. 2021 1:31
DobroDárce
150 Kč  •  22. 4. 2021 9:38
Ježíš
10 Kč  •  21. 4. 2021 14:32
Jirka
100 Kč  •  21. 4. 2021 13:58
Markéta H.
1 000 Kč  •  21. 4. 2021 6:28
troška do mlýna, aby se lépe žilo...
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2021 14:49
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  20. 4. 2021 14:43
Milý dárce
1 000 Kč  •  19. 4. 2021 10:23
Štědrý dárce
300 Kč  •  17. 4. 2021 18:57
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  16. 4. 2021 18:02

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat