Sbírka ukončena:

Podpořme s Pavlem Vondráčkem Český červený kříž a Život 90 #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
550 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
71 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme s Pavlem Vondráčkem Český červený kříž a Život 90 #kulturažije

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pavel Vondráček

Kultura momentálně nežije v koncertních sálech, přesto může žít v našich domovech. Letos měl přijít můj velký rok, ale koronavirus tomu nepřál. České i evropské koncerty byly přesunuty nebo zrušeny, působení v USA též nevyšlo dle plánu, přesto jsem rád, že mohu „zahrát“ alespoň ze záznamu, navodit atmosféru živého koncertu a nejen přinášet trochu té kultury, ale především též pomoci nadacím Život 90 a Českému červenému kříži.

Pavel Vondráček

Je studentem věhlasné bostonské Berklee College of Music, která se zaměřuje na výuku populárních žánrů a jazzu. Hrát na klavír začal ve svých 3 letech a stát se hudebníkem bylo jeho snem již od útlého dětství. Jako mladý vycházející klavírista vyrůstal u velikánů klasické hudby a vášeň pro hudbu především 19. století mu zůstala dodnes. Přesto však tíhnul ke skladbě a nejraději objevoval nepoznané v originální tvorbě. Své druhé a zatím poslední album vydal v prosinci 2019 a kombinuje na něm prvky klasické hudby, populárních a relaxačních žánrů, ale také hudby elektronické.

„Rok 2020 pro mě měl být velkou změnou. Doteď jsem cítil, že potřebuji na své hudbě pracovat. Až poslední dva roky se cítím na to, abych se svou hudbou opravdu šel ven. Jako vycházející klavírista jsem doufal v úspěšnou koncertní tour, která se nakonec uskuteční v menším rozsahu a v náhradních termínech. Kromě své klavírní hudby se soustředím též na další hudební projekty, které doufám současná krize neohrozí.“

Po vydání alba „Love Stories“ v prosinci loňského roku uspořádal malou koncertní tour, během které vznikly živé nahrávky. Na koncertech představil nejen tvorbu ze svých předchozích autorských alb, ale také hudbu nevydanou, převzatou a v neposlední řadě také hudbu klasickou. Začátkem roku 2020 odjel do Spojených států amerických, v květnu měl zahájit svou tour po českých a moravských městech, na podzim pak koncertovat po Evropě. Kvůli krizi způsobené koronavirem a jejím následkům byl nucen termíny posunout. S tour se do českých měst vrátí pravděpodobně na podzim a lehce obměněným programem odehraje více než desítku koncertů na území ČR.

„Pokud má hudba zlepší náladu alespoň jednomu z vás, pak jsem jako umělec splnil svůj úkol. Přeji vám všem hodně síly a jen to nejlepší.“

ŽIVOT 90

Lidé v ŽIVOTě 90 jsou tu pro seniory a jejich blízké už 30 let.  Jejich cílem je především podporovat nezávislost u starších lidí – aby ve všedních povinnostech byli co nejsamostatnější, nevzdávali se vlastního úsudku a rozhodování a nepřestávali se podílet na společenském životě.   

Český červený kříž

Český červený kříž má v současné době asi 20 000 členů a dobrovolníků sdružených v 692 místních skupinách. Dělí se do 73 oblastních spolků, které sídlí většinou v okresních městech. Ty se dále dělí do místních skupin, které pomáhají, kde je potřeba.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  20. 4. 2020 23:19
Štědrý dárce
100 Kč  •  20. 4. 2020 20:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat