Komu pomůžete?
Pavel Bořkovec byl můj pradědeček a já jsem tuhle „partu“ založil tak trochu na jeho počest. Bylo mi líto, že opomíjíme řadu skvělých českých modernistů. Moji kamarádi mi v tom pomáhají – společně jsme se nadchli nejen pro pradědečkovu hudbu.
Karanténa všechno změnila: nemůžeme koncertovat. Měli jsme domluvené koncerty a plánovali jsme natáčení kompletního díla Pavla Bořkovce. Naše těleso začínalo mít úspěch, natočili jsme CD s Monikou Načevou a Michalem Pavlíčkem. Jezdili jsme do zahraničí na různé soutěže, byli jsme dokonce i finalisté!
Kvarteto tvoří:
- Alexey Aslamas / 1.housle
- Ondřej Hás / 2.housle
- Matěj Kroupa / viola
- Štěpán Drtina / violoncello
Těšíme se, až to všechno pomine a až začneme zase normálně fungovat.