Když se Pepinka narodila, nic nenasvědčovalo tomu, že by se nejednalo o zcela zdravou holčičku. Zlom nastal až o 4 měsíce později, kdy si její rodiče všimli, že nepoužívá pravou ručičku.
Ani po doporučení pediatra ručičku více zapojovat a soustředit se na ní se stav nezlepšoval. Spíše naopak. Na půl roce podstoupila několik vyšetření, kde se potvrdilo, že trpí pravostrannou hemiparézou. Což je jedna z forem dětské mozkové obrny a jde o částečné ochrnutí těla.
Hned vzápětí, kdy byla Pepi diagnostikována, začala velmi intenzivně rehabilitovat ve Fakultní nemocnici v Motole. Za ty dva roky udělala obrovský kus práce a za tu dobu nikdy neztratila úsměv z tváře. Má za sebou mnoho různých vyšetření a vedle rehabilitace dochází i k několika dalším specialistům.
