Anetka je veselá holčička, s chutí do života, společensky velmi dobře asociovaná, s projevem dětí na úrovni 4–6 let. Navštěvuje 3. rokem speciální základní školu, kam chodí ráda, za svými kamarády. Je velmi silně motivovaná na svůj pokrok a vyrovnání se ostatním (motivace mladší sestry Žofinky), ovšem je hned velmi frustrovaná ze svého neúspěchu, způsobeném jejím motorickým postižením. To jí brání v dalším rozvoji sebeobsluhy, o co nám jde u Anetky na prvním místě. Po interiérech a kratší vzdálenosti zvládá chůzi samostatně, na procházky a delší úseky využíváme invalidní vozík.
Všechny své dosavadní dovednosti má Anetka opravdu „vydřené“, od narození velmi intenzivně rehabilituje, v současné době podstupuje 2–4× do roka intenzivní měsíční neurorehabilitace, kde denně 4 hodiny cvičí, pravidelně týdně dochází na ambulantní rehabilitaci, navštěvuje jógu pro děti s postižením, praktikuje hiporehabiliaci. Je po 2 operacích nožek, kdy jí v 6 letech do propadající se nožní klenby byly voperovány podpůrné šrouby, po 2 letech byly vyjmuty a nahrazeny štěpy z pánve. Poslední rok a půl Anetka využívá speciální ortopedické ortézy rakouské firmy POHLIG, které jí jsou pravidelně upravovány individuálně přímo na míru.
V létě 2020 se u Anetky projevila i epilepsie a je na plné antiepileptické léčbě. V současné době je Anetka ve všech činnostech plně odkázána na pomoc jiné osoby.
