Mia, americký stafford, aktívny psík, plný energie, vitality a sily, bezbolestný psík, neskutočná povaha a zrazu v jeden deň sa nepostavila na zadné nohy. Bolo leto. cca máj. Strašne som bola nervózna, a bezradná. Veterinári len hádali, čo to môže byť. Hľadala som odpovede, no tie neprišli. Napokon dlhé krívanie na zadné nohy, bolesť, a strata chuti do behu a hry, čo tak zbožnovala, rozhodla som sa konať.
Psíka som odniesla do Košíc ku špecialistom. Pochodili sme spolu dlhé cesty, kým sme sa dostali ku ortopédovi, Prof. Ledeckému v Košiciach. Povedal, že ma čiastočnú ruptúru kolenného kĺbu na oboch nohách! Neverila som vlastým očiam ale ani ušiam. že psík vo veku 6 mesiacov? To hádam nie! Trebalo to riešiť operačne, no nedali sme to. Dostala som čas, tablety, veľa preparátov na pohyb, klby, ale nič nezabralo. Nezostalo nám nič iné, ako operácia. Poprosila som kamarátov o pomoc, ktorý mi pomohli, operácia bola 350 eur s metódou silonu na jednej nohe. Mala som niečo nasporené i ja na granule. Doložila som a išli sme. Kým sme sa tam dostali, rupli jej celkom-obe kolená.
Operácia musela prebehnúť rýchlo v krátkom čase. Dali sme ju zoperovat v auguste, a hned na 5 tyždeň druhú nohu. Rekonvalescencia bola super. Nohy používala dosť rýchlo po operácii a začala postupne chodiť. Po mesiaci operácie už akoby ju vymenili. Mala chuť opäť do života. Som bola nesmierne vďačná a šťastná. No trvalo to rok. Mia rástla, a krásne sa osvalila. No práve preto silon sa jej natiahol pri raste, tak začala pomaly krívať. Chodili sme nespočetne krát na kontroly, samé tbl a vitamíny dostala. No všetko bolo iba na pár dní, max. týždne. Silony sa celkom natiahli a pri kompletnom vyšetrení dr. Ledecký povedal, že silon už nedrží. Nutná reoperácia, ihneď, pretože prešiel rok, a čo mala tam pohyb, tak sa jej tvorila artróza.
Bola som bezradná, pozerala som na ňu, do jej krásných divých živých očí, a videla som tam bojovníka! Bojovníka, ktorý po našom boku kráča ako Kráľovná, a mi po jej boku ako Rodičia Princezny. Začala som vyrábať obojky, vodítka, pelechy, no peniaze nepostačili na operáciu, muselo sa konať rýchlo. Manžel predal staršie auto, a dal mi na operáciu peniaze, ktoré sme vyplatili na klinike na ľavú nohu, 650 eur v Prešove, a pri kontrole o mesiac sme doložili zvyšné profesorovi Ledeckému. Operácia prebehla v poriadku, prešiel mesiac, psík kríva, nemá zatiaľ zahojenú nohu, s operáciou TTA RAPID. Má kľudový režim, ktorý sa strašne ťažko dodržuje u takého aktívneho psíka, ako americký stafford. Ale zvládame to.
O 2 mesiace može íst s ďaľšou nohou, na ktorú bohužial nemáme pokrytie, a tak naša kamoška mi poradila donio.cz. Zablysli sa mi oči, že možno, máme nádej aspoň na tú poslednú nožičku. Pomoc, ktorú nesmierne potrebujeme.
Mia mala poškodené totálne menisky, a artrózu 1.stupňa. Doživotne potrebuje kĺbovky, a možno aj kľudší život. Má len 2 roky. Som vďačná za ňu, a nedala by som ju ani za svet. Strašne ju máme radi, a nestíhame spomínať jej každy deň, ako je nám DOSLOVA ,,drahá,, Drahá, že bez nej nevieme žiť, spať, ale ani len vyjsť na nákup do obchodu. že ona je posledná držiaca časť svorky, ktorá ju naplní celú. Ale že ona je najdrahšia, pretože od mala má nespočetné chyby, vady a problémy.
Mala problém s prednou nohou, ktorú ju prešlo samo. S očami, ktorú sme tiež dlho liečili. So svrbením a nohami. Dúfame, že toto je jej posledný problém, a po poslednej operácii pravej nôžky, sa všetko napraví, a môžeme v kľude žiť, a užívať si život. Preto Vás nesmierne láskavo, prosím o pomoc pre moju nádhernú sučku, Miu.
