A kdo to celé divadlo vede?
Jsme umělci, kteří bojují za možnost dělat svoji práci. Dělá nás to jen pár – Anita, zpěvačka, která je i vystudovanou učitelkou, se snaží i o management, produkci, a veškerou organizaci našeho studia. Sébastien je dirigent, který má pod palcem všechno co se týče hudby – co se bude hrát, kdo to bude hrát, ale i to, jak to bude hrát. Vojta, třetí z těch kdo to vedou, je režisér a mim, a jak vás může napadnout, ten běhá kolem hraní – má na starosti pantomimu i výtvarníky a další umělce, co se umí vyjádřit lépe, než zpěvák. Trošku jsme si adoptovali externího technika Vikiho, a osvětlovače Šimona. Nikdo nemá představu, co všechno pro nás dělají a oni, při své skromnosti, si možná nepřipouštějí, že jsou těmi sloupy každého našeho představení. Těmi, na kterých stavíme a i se o ně můžeme opřít.
Tohle jsou všechno lidé, kteří do projektu dávají sebe a své srdce, které se snažíme předávat vám, našim divákům. A doufáme, že se nám to bude dařit i dál. Rok 2020 je první rok od našeho vzniku, kdy nebude premiéra nového představení, protože vzhledem k současným opatřením není možný jeho vznik. Paradoxně jsme pro vás připravovali první operní horor Pavouk, který stvořil Heinrich Sutermeister – jeho téma je alegorie morové epidemie a lidské pýchy. Reprízy Časopletu, které byly plánovány na 24. 3. se nám snad podaří uvést později. A rozjeté objednávky, o které jsme se celé tři roky snažili a teď začínaly být realitou, jsou fuč. Proto se přijďte podívat na naše představení online, a pak, až to bude zase možné, pojďme se setkat v divadle. A pokud můžete, podpořte nás prosím. A pokud nemůžete? Držte se a my vám zkusíme aspoň trošku zlepšit náladu svým představením.