Komu pomůžete?
Jsme parta nadšenců, která stojí za spolkem pro záchranu kulturního areálu Letního kina Olomouc. Jsme srdcaři, co bojují s větrnými mlýny úřadů za to, aby Letňák nezanikl a vy jste tu mohli v oáze stromoví a klidu uprostřed ruchu města odpočívat.
Kvůli bezpečnostním nařízením jsme ze dne na den přišli o veškerý zdroj příjmů. Nemůžeme chaloupku pro vás otevřít a je to pro nás likvidační. Příjem z našeho baru je jediným zdrojem pro krytí nákladů na výplaty, zálohy na energie a další pravidelné platby s provozem spojené. Vzhledem k neurčitosti trvání těchto dočasných opatření jsme se ocitli v krizové situaci, kdy jde Letňáku o přežití. Jak víte, snažíme se pro vás dělat maximum kultury bez vstupného. Loni jsme vás bavili při 111 akcích. Jsme nezisková organizace, která veškerý příjem vkládá znovu do provozu a zvelebování pro váš komfort. Teď jsme v nouzi a prosíme vás o pomoc. Ze dne na den přišlo našich 10 brigádníků a 2 zaměstnanci o práci. Nemáme z čeho zaplatit výplaty, zálohy na energie, pravidelné platby…
Víte, že nejme marnotratní. Novou věc u nás stěží potkáte. Celoročně šetříme kde se dá a všechna vylepšení pro vás děláme z druhotně využitých věcí. Tato udržitelná cesta je nám velmi sympatická, ale vychází taky z existenční nutnosti. Každou zimu se snažíme vyžít z toho, co jste u nás v létě utratili. Tato zásobička nám vystačí na cca 1,5 měsíce krytí pravidelných plateb. Ne na výplaty, na kterých jsou existenčně závislí 2 lidé.