Ahoj, psal se rok 2018 a nám se narodila malá holčička jménem Pavlínka. U nás bohužel nebylo vše zalité sluncem a už ve 3 měsících jsme museli začít pilně cvičit Vojtovu metodu. Po prvním roce života se Pavlínka nevyvíjela jako normální děti a my začali mít podezření, že naše malá holčička bude autista. Po prvních vyšetřeních to bylo vyřčeno Autismus…Bohužel je to ještě horší a byl u ní diagnostikován velmi vzácný genetický PHELAN MC DERMID SYNDROM a její stav je velmi vážný. V tuto chvílí jsme na mentální úrovni 7 měsíců, nemluví, má oční vadu a je plně na plenách. Austismus, ADHD, mentální retardace a těžká hypotonie způsobují, že její tělo nefunguje jak má.












